UWAGA!

Teraz ja - Restauracja w Ratuszu za 200 tys. euro, potrzebna od zaraz

 Elbląg, zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca,
zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca, fot. MARECKI

Przeglądając stronę UM w Elblągu można natrafić niejednokrotnie na ciekawą lekturę. Na przykład wczoraj wystartował przetarg na tytułową restaurację, która swoją lokalizację ma mieć w Ratuszu Staromiejskim, o czym informuje też dziś portEl. Pytanie jednak, czy jest taka potrzeba?

Skoro na Starym Mieście mamy szeroki wachlarz restauracji i kawiarni, czy nie lepiej dla mieszkańców byłoby kosztem przeznaczonych na to środków w siedzibie Ratusza zrobić na przykład punkt spotkań dla dzieci i młodzieży? Dajmy na to klub integracyjny, w którym młodzi mogliby spędzać czas wolny. Lokal ma niemałą powierzchnię, pięćset metrów kwadratowych. Czy nie szkoda marnować takiej przestrzeni na kolejną restaurację?
       Poza tym, jakie korzyści może ona przynieść mieszkańcom Elbląga? Posiłek bez narzuconej marży, a może za darmo dla petentów? Dodatkowe miejsca pracy? No tak, jeden barman, kelner i kelnerka plus obsługa kuchni, na pewno zmniejszy o pokaźny procent bezrobocie w mieście. Za takie pieniądze można by wyposażyć ową salę w akcesoria i sprzęt, które mogłyby służyć celom integracyjnym jak i edukacyjnym.
       Pewnie znalazłby się nie jeden pomysł na godne wykorzystanie takiej kwoty. Szkoda, że mieszkańcy nie mieli szansy na wypowiedzenie się pod tym kątem i przedstawienia swoich pomysłów. Niestety będziemy mieli kolejną restauracyjkę w Elblągu, do której większość mieszkańców i tak nie będzie miała możliwości zawitać z uwagi na swoje zarobki...
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 51
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 7 33

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dokładnie tak. Świetlicę dla dzieci i młodzieży. Kilka stołów, ping-pong, piłkarzyki itp. Tylko po co? Będą śmiecić, hałasować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  redrum(2013-01-24)
 • Mam takie samo zdanie - ten niepotrzebny ratusz powinien służyć mieszkańcom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Argonauta(2013-01-24)
 • czy sądzisz, autorze że restauracja będzie prowadzona przez jednostke samorządową?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cześć, ja z tejs(2013-01-24)
 • obok na Rzeźnickiej od lat stoi do wynajęcia lokal ponad 200m2 za grosze, bo chyba 20zł za m2 i nikt nie wynajmuje - a w Ratuszu będzie kolejka do wynajmu, dlaczego? Bo; będzie zrobiony na tip-top (za darmochę), obowiązkowy katering dla całego ratusza, czyli na koszta już jest, + sympozja itd. czysty zysk, nie ma mieszkańców to nie zabiorą koncesji jak ktoś będzie darł japę, no i ludzi nie będą już denerwowały podjeżdżające codziennie ciężarówki z kateringiem. Same korzyści. O co chodzi? Jest OK. Nie marudźcie już, przyspieszajmy, bo mało czasu.
 • Ludzie dlaczego jesteście tacy naiwni, liczy się kasa nic nie ma darmo. Władza potrzebuje pieniędzy a to co daje to tylko to co musi bez szału.
 • Zgadzam się.Dziwny co najmniej pomysł z ta restauracja....Kto na tym ma skorzystać?opamietajmy się,mamy juz tam sale koncertowa,w której nie można koncertować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_29778(2013-01-24)
 • pies ogrodnika, sam nie pójdzie bo go nie stać, tym których stać też nie wpuści bo ma być miejsce integracji dla młodzieży!! Świetlica? ręce opadaja. .. .a myślałam, że ja jestem głupia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wysłana została ładna(2013-01-24)
 • No widzisz, dobrze myślałaś.
 • Drogie władze. Rozejrzyjcie się dookoła! Restauracja goni restauracje, a wlaściciele zapinaja koniec z koncem. Konkurencja w elblagu jest duza a gastronomia na dobrym poziomie. Komu chcecie pomoc? Kogo tam chcecie przyjmowac? Wspierajcie restauratorow przyjmujac gosci u nich! Inicjatyw moze byc wiele jak wielu jest mieszkancow. Zapytajcie sie nas o nasze pomysle a moze w ten sposob powstanie cos dobrego!!!!
 • prawda jest taka ze restauracja zostala wpisana w studium projektu ktory byl pisany za czasow sloniny i musi tam byc bo inaczej kasa bedzie musiala wrocic do UE! czy to takie trudne do zrozumienia ze mleko zostalo juz dawno wylane a teraz trzeba spic zlewki! bicie piany i juz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  open your oczy(2013-01-24)
 • Taka prawda. .. i macie swego pana Słoninę. Tak samo wpisanio salę koncertową i musi być, choć zero akustyki i zero miejsca. .. .
 • Panie autorze radze najpierw zainteresowac się projektem, który jest współfinansowany ze środków UE. W projekcie jest zapis, że w budynku musi powstać więc tak MUSI być. Koniec i kropka. Dlaczego tak ktoś wpisał? proszę spytać pana Henryka Słoninę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  do szary(2013-01-24)
Reklama