UWAGA!

1. miejsce w zawodach dla policjanta z Elbląga

Elbląg, 1. miejsce zajął st. asp. Tomasz Klucznik z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu,
1. miejsce zajął st. asp. Tomasz Klucznik z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, fot. nadesłana

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się wojewódzki etap konkursu „Policjant Kryminalny roku 2015”. W szranki stanęli najlepsi funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, operacyjno-rozpoznawczy, technicy kryminalistyki oraz nadzorujący problematykę dochodzeniowo-śledczą. Po teście wiedzy, strzelaniu, zadaniach praktycznych zostali wyłonieni najlepsi kryminalni i najlepsza drużyna Policji z Warmii i Mazur.

Wśród policjantów dochodzeniowo-śledczych, indywidualnie, 1. miejsce zajął st. asp. Tomasz Klucznik z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Najlepszym zespołem kryminalnych okazał się zespół z Ełku. Za nim uplasowali się policjanci z Olecka i Mrągowa. Klasyfikację indywidualną w kategorii „policjant wykonujący pracę dochodzeniowo-śledczą” wygrał Tomasz Klucznik z Elbląga. Nie obyło się jednak bez dogrywki. Elbląski policjant musiał rozwiązać dodatkowy test składający się z 10 pytań. Rozwiązywał go również funkcjonariusz z Giżycka. Tomasz Klucznik, testem rozstrzygnął rywalizację na swoja korzyść.
       Zawody składały się z takich konkurencji jak: test wiedzy (33 pytania), indywidualny test umiejętności zawodowych oraz zadanie praktyczne (grupowe). Tu chodziło o współpracę policjantów różnych pionów podczas pracy przy danym założeniu. Jednym z założeń było zabójstwo na tle rabunkowym drugim – porwanie dla okupu. Ostatnią z konkurencji było strzelanie do tarczy.
       - Bazowałem na wiedzy jaką posiadam i tym czego nauczyłem się w dotychczasowej służbie (12 lat pracy w Policji) – mówił po zawodach st. asp. Tomasz Klucznik. – Przygotowaniem do tego typu zawodów jest tak naprawdę nasza codzienna praca - w moim przypadku dochodzeniowo-śledcza. Przy sprawach, które prowadzę również muszę wykonywać podobne czynności jak na ćwiczeniach podczas zawodów. Tu również trzeba było wykazać się sporą inwencją.
       Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie uhonorował wiedzę najlepszych policjantów nagrodami finansowymi.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama