UWAGA!

10 tysięcy dla Jagodnika

Wieś Jagodnik koło Elbląga jest jedną z najbardziej czystych i zadbanych miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim.

Jagodnik zajął drugie miejsce w konkursie na najestetyczniejszą wieś województwa. Nagrodą w konkursie jest 10 tysięcy złotych. W Jagodniku tylko w tym roku wysiłkiem samych mieszkańców zbudowano 4 drogi, wykonano melioracje rowów i w centrum wsi położono chodnik z polbruku.
     Od kilku lat w Jagodniku osiedlają się rodziny, które z miasta uciekają do cichej i malowniczo położonej wioski. Dziś niemal połowę mieszkańców stanowią byli mieszkańcy Elbląga. To dzięki staraniom nowych mieszkańców Jagodnik staje się jedną z najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości w regionie. Jagodnik jest też najstarszą wsią w okolicach Elbląga. Założono ją w pierwszej połowie XIII wieku.
P

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • TO FAJNIE ŻE TAK SIE DZIEJE, ZE MIESZKAŃCY DBAJĄ O SWJĄ WIEŚ...O SWÓJ WIZERUNEK...ŻEBY TAK WSZĘDZIE BYŁO. MOŻE ELBLĄG WEŹMIE PRZYKŁAD Z JAGODNIKA....A PAMIĘTAM TĄ WIOSKĘ 20 LAT TEMU... CZĘSTO TAM BYWAŁEM. TO BYŁ KOSZMAREK....A JEDNAK MOŻNA COŚ ZROBIĆ JAK SIĘ CHCE....WIELU ELBLĄŻAN MOGŁOBY SIE UCZYĆ OD NICH. POZDRAWIAM MIESZKAŃCÓW JAGODNIKA. TAK TRZYMAĆ.!!!!!
 • Jagodnik! Toż to wiocha zabita dechami i pełno tam buraków.
 • Widać znawco Ben - żeś nigdy nie był w tej miejscowości albo twa skal wartości kończy się na czubku nosa lub innym wzniesieniu. Parokrotnie to szczególne miejsce zostało bardzo dobrze ocenione i uważam, że jest ono bardzo dobrym, pozytywnym przykładem działania prawdziwego samorządu lokalnego. Należy zorganizować wycieczkę tym z Naszego Ratusza na korepetycje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiedjscowy(2004-09-22)
 • No to trza bedzie zajechac tam rowerkiem z cyferkiem ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2004-09-22)
 • Jestem dumna.ze tam mieszkalam.To jest piekne miejsce.Wspaniala przyroda.Bede tam zawsze wracala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Byla mieszkanka RA(2004-10-07)
Reklama