UWAGA!

100 tysięcy złotych na inwestycję w CRW Dolinka

 
Elbląg, 100 tysięcy złotych na inwestycję w CRW Dolinka
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Miasto wyda 100 tysięcy złotych, by usprawnić działanie stacji uzdatniania wody Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Połowę tej kwoty pozyskało z konkursu, ogłoszonego przez marszałka województwa.

- W ramach dofinansowania z samorządu województwa przewidywany jest zakup lampy UV w jednej ze stacji uzdatniania wody basenu rekreacyjnego w CRW Dolinka. Dzięki temu rozwiązaniu woda po przejściu przez filtry będzie dodatkowo naświetlana promieniami UV. Jest to nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie, które znacząco wpływa na proces dezynfekcji. Lampy dodatkowo poprawiają  parametry chemiczne wody basenowej. Dzięki temu rozwiązaniu w obiegach można dozować mniejsze ilości chloru. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w basenie sportowym i basenie do nauki pływania, gdzie doskonale się sprawdza – informuje Adam Krause, kierownik kompleksu obiektów basenowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu
       Dodatkowo przy pompach w stacjach uzdatniania wody zostaną zamontowane falowniki, które mają przynieść m.in. oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.
       - Koszty zużycia energii elektrycznej przez pompy stacji uzdatniania wody stanowią dużą część kosztów eksploatacji. Obecnie ustawienie właściwej wydajności pomp obiegowych odbywa się ręcznie za pomocą zasuw. Zastosowanie sterowania silnikami elektrycznymi za pomocą falowników pozwoli na ciągłą regulację parametrów realizowanego procesu przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii elektrycznej (średnio od 15 do 30 procent oszczędności). Ponadto dostarczona z falownikami automatyka będzie monitorowała pracę wszystkich pomp obiegowych oraz ich podstawowe parametry (wydajność, moc chwilową, zużycie energii elektrycznej oraz alarmy i ostrzeżenia), co ułatwi nadzór nad eksploatacją instalacji – wyjaśnia Adam Krause.
       Inwestycja jest warta 100 tysięcy złotych, 49 tysięcy z tej kwoty miasto pozyskało z konkursu ogłoszonego przez marszałka.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Panowie radni Chciał bym przypomnieć że na dolince jest duży odkryty basen który wystarczy posprzątać, pewnie trochę połatać i zalać wodą
 • @Z i e l a r z - Zalewaj, herosie.
 • @Z i e l a r z - Gdyby to było takie proste to ktoś by w dzierżawę wziął to i trzepał kasę. Niestety większość tego nie rozumie i nie zna się na finansach.
 • O, takie inwestycje to dobre inwestycje. Za to nalezy sie brawo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  TakDobrze(2019-08-23)
 • @Z i e l a r z - I tak myśli połowa Elblążan. Wystarczy wyciąć chwasty, gdzieś tam przybić kilka desek i będzie jak w 95'. Gdzie nie spojrzysz na poruszony temat basenu, czy to na portelu czy na FB, to te same teksty. Zmieniło się prawo i NIE MOŻNA już tak jak kiedyś pozamiatać niecki, wyrwać chwastów i wlać wodę z brudnej rzeczki. Żeby woda, a ogólniej mówiąc kąpielisko było dopuszczone do kąpieli, musi spełniać wymogi pod względem czystości wody, inaczej je zamkną. Przy tak ogromnej ilości wody - koszcie filtrowania, kulturze ludzi (odchody w wodzie), ciężko będzie utrzymać wodę w odpowiednich parametrach, pomijając już to, że jest to drogie, a każdy by chciał wejść za 1 zł jak w 99';)
 • Ktoś to odbierał po wybudowaniu, co winnych bubla budowli nie ma. Zapamiętajcie P O i PSL dostanie kopa w wyborach i pójdę na szczaw.
 • Przed wyborami jaki dobry dla Elbląga połowę kwoty da marszałek z U E A ile wali olsztynowi co. O tym sza. Poleci PSL oj poleci.
 • Fajna inwestycja, ale powinni też zainwestować w sprzątanie obiektu, bo ludzi odwiedzających czystości i kultury chyba nie da się nauczyć. Byłam dwa razy i za każdym z nich był straszny syf. W przebieralniach i przy szafkach pełno wody, błota i poprzyklejanych do wszystkiego włosów- obrzydlistwo. Za drugim razem widziałam kobietę w zwykłej bieliźnie zamiast stroju kąpielowego. Kto z obsługi pozwolił na coś takiego? Więcej tam nie pójdę.
 • Ktoś to zaprojektował - część elektryczną wiem kto to spartolił. Ktoś to wykonywał, ktos to nadzorował. Pierwsza jaskółka że wszystko było do bani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  inż_elektryk(2019-08-23)
 • @rotateyourowl - Jak młoda i atrakcyjna kobieta to jeszcze bym przymknął oko na ten "strój kąpielowy" :) Bardzo często chodzę na basen, zawsze po godz. 19 i nigdy nie spotkałem się z brudem. Często widzę panie ściągające wodę w szatniach jak i w części z saunami. Problemem są natomiast sami użytkownicy, np. siedząc w saunie suchej często widzę, jak ludzie z niej wychodzący, zamiast iść pod prysznic i spłukać pot, to od razu wskakują do balii z zimną wodą i ten cały syf zostaje w wodzie, blehhhhh
 • Właśnie nie stosowac rozwiązań z 95 tylko przystosować do naszych czasów Dostosować toalety i nikt nie będzie walił do wody Dobry punkt gastronomiczny Bilety rodzinne, tygodniowe itp To da się zrobić ale tam jest jakiś inny plan
 • @Z i e l a r z - Ale żeby zastosować technologię obecnych czasów (chodzi o jakość wody), potrzeba ogromnych pieniędzy. Nie ma rzeczy niemożliwych, też chciałbym żeby basen działał, ale jako miasto nie jesteśmy w stanie wyłożyć takich pieniędzy, a znając życie, do basenu będzie trzeba dopłacać (miasto), bo sam nie wygeneruje takich dochodów.
Reklama