UWAGA!

16-latek w szpitalu po zażyciu dopalaczy

 
Elbląg, 16-latek w szpitalu po zażyciu dopalaczy

Wymioty, brak kontaktu, utrata przytomności - takie objawy miał 16-letni mieszkaniec Elbląga, który trafił do szpitala z podejrzeniem zatrucia dopalaczami.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (11 listopada) w Elblągu. Około godziny 13.50 policyjny patrol został wezwany do szpitala, gdzie na Oddziale Dziecięcym przebywał 16-letni chłopak, z którym był utrudniony kontakt. Lekarz dyżurny stwierdził, że 16-latek wymaga hospitalizacji, jednak jego życiu nic nie zagraża. Badania toksykologiczne nie wykryły zawartości alkoholu. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że młody chłopak zażył prawdopodobnie „dopalacze”, gdyż kilka dni wcześniej był już hospitalizowany z podobnymi objawami po zażyciu „dopalaczy”.
       Policjanci ustalają skąd 16-latek miał substancję, którą zażył. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.
      
       Policja apeluje do wszystkich, którzy eksperymentują z rożnego typu substancjami chemicznymi celem wprowadzania się w stan odurzenia, w tym dopalaczami, aby byli świadomi skutków zdrowotnych i rożnych reakcji organizmu na takie substancje. Przypadek 16 latka, któremu pomocy musiało udzielić pogotowie potwierdza niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jak juz nie ma o czym pisac to piszcie o trafiających po alkoholu do szpitala, zawsze kilka art dziennie bedzie dla zapchania :)
 • lekarz nic nie wykrył a ci wiedzą że to dopalacze. Przecież tu się nie da żyć. Pójdziesz po zatruciu starą kapustą ze sraczką i gorączką to ci dopalacze przybiją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  DopelHertz(2014-11-12)
 • Cwaniaki biją kasę na sprzedaży dopalaczy, władze nie mogą sobie z tym poradzić ( nieudolność ) a my - podatnicy płacimy za leczenie gnojów którym potrzeba odlotów; )
 • A moim zdaniem powinni to wszystko zalegalizować. Z tym, że oczywiście od 18 roku życia. Jak chcesz to rzryj nawet kreta do rur. Selekcja naturalna zrobi resztę
 • i na takiego gnoja idą pieniądze na hospitalizację. ! niech rodzice z własnej kieszeni zabulą, a później młody niech puszki zbiera i oddaje kasę rodzicom!!!!!
 • i BARDZO MU TAK DOBRZE, wyraźnie pisze, że produkt jest nie do spożycia. Kosztem leczenia obarczyć rodziców i tyle
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  wyrwiflak(2015-03-09)
Reklama