UWAGA!

16 PDZ w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

 Elbląg, 16 PDZ w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”
fot. por. Paulina Montewka, st. chor. Sławomir Tessar

Żołnierze oraz pracownicy Dowództwa i jednostek wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oddają hołd „Żołnierzom Wyklętym”.

Od 24 lutego, w holu Dowództwa 16 PDZ można oglądać specjalną wystawę „Żołnierze Wyklęci 1944 – 1963”. W ramach Wewnętrznej Telewizji Informacyjnej Dowództwa 16 Dywizji, prezentowane są filmy i prezentacje multimedialne pod wspólnym tytułem „Ostatni Żołnierze Niepodległej”.
       1 marca na placu Dowództwa 16 Dywizji odbyła się uroczysta zbiórka stanu osobowego. - Podziw, pamięć, hołd i inspiracja – to odczucia, które czerpiemy z postaw Żołnierzy Wyklętych – powiedział w czasie zbiórki Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. dyw. dr Leszek Surawski. - Pamiętajmy zawsze o tej bezcennej dla nas ofierze, złożonej na ołtarzu naszej wolności – Cześć Ich Pamięci – zakończył.

 

We wszystkich jednostkach wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przygotowano okolicznościowe wystawy, prelekcje i pokazy filmów, dokumentujące Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 1 marca odbywają się uroczyste zbiórki stanów osobowych jednostek. Asysta wojskowa oraz delegacje naszych żołnierzy biorą udział w uroczystościach, organizowanych przez samorządy i władze lokalne na terenie stacjonowania jednostek 16 Dywizji.
      
       „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” – marszałek Józef Piłsudski.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Mam już dosyć tej "nowej " historii. Macierewicz nieźle im pompuje te bzdury o żołnierzach raczej przeklętych i o zamachu smoleńskim. Żałosne.
  • a ci, którzy są nazywani wyklętymi to byli tacy czyści? Dlaczego nie mówi się o tym jak mordowali gwałcili i rabowali?????Jaka władza taka prawda!!!!!Dno i wodorosty. Obecni dowódcy z pewnością mają inne zdanie na ten temat, ale Antoni zamknął im mordy, bo jak powiedzą inaczej to płyną w odstawkę. Maciar po objeciu stanowiska MON pytał dowódców rodzajów sił zbrojnych jakie jest ich zdanie na temat katastrofy smoleńskiej. Gdy zdanie było inne niż " ogólnie obowiązujące" to za chwilę już ich nie było. MASAKRA!!!!!
  • Jak wiele rodzin przeklina do dzisiaj wyklętych za zamordowanie ich bliskich, bo był sołtysem, milicjantem, Żydem, żołnierzem. .. .bo byli Polakami, którzy nie chcieli już wojny. Byli ludźmi, którzy już nie chcieli stosować argumentu siły, karabinu, bagnetu. .. .. przemocy. Tak zachowywali się Czesi, Słowacy, Węgrzy, Bułgarzy i inne narody, które wyżej stawiały pokój niż jakąkolwiek walkę, brutalną przemoc choć powojenna rzeczywistość nie zawsze im odpowiadała. Kierowały się zdrowym, człowieczym rozsądkiem. Rozsądek to pojemne słowo. Zabrakło go naszym wyklętym przez wielu przeklętymi zwanych. Nie wolno tak cynicznie relatywizować zbrodni, a czczenie zbrodniarzy ( o ich zbrodniach przecież wiemy), i to wobec młodzieży, jest po prostu głupotą. Głupota jest zawsze następstwem emocji a nie racji. Nasza historia jest dramatyczna, gdyż wiele w niej emocji. Powtórzę raz jeszcze: relatywizowanie zbrodni pod sztandarem patriotyzmu jest czystym szowinizmem, jest zachowaniem emocjonalnym, a więc głupim, a głupoty chwalić nie można, powinna być ona zawsze i wszędzie wyklęta.
  • Komuniści się pobudzili. Sprawdźcie lepiej wasze ręce w ultrafiolecie bo podobno krew ciężko jest zmyć bez śladów. Cześć i chwała bohaterom. Śmierć zdrajcom i sprzedawczykom.
  • Na święcie żołnierz wyklętych był także ten o żołnierzy przeklętych. .. czyli niejaki poseł Sycz. .. .bo przecież, ,żołnierze ukraińskiego UPA, ,wyrżnęli jak zwierzęta 200 000 POLAKÓW. .. .. czy nic wam to nie mówi? Taka równość wyklętych i przeklętych? Do dziś nie ma jasnej deklaracji co do upamiętnienia ofiar ludobójstwa! Za to są honory dla oprawców!
  • A co do raczek splamionych krwią to można by zapytać ekipę ministra Ziobry, bo to za ich panowania. .. .. a i może w przyszłości?????
  • No i Józef Piłsudski. .. kryształ, z krwią ponad 300 Polaków wybitych w przewrocie majowym, Bereza Kartuska. .. .no to mamy, ,jasny kierunek, ,prawda ?????
  • No tak babranie się w przeszłości i wzajemne obwinianie w tym my Polacy jesteśmy najlepsi. To wy sobie się tu bawcie w komisje i śledztwa a ja idę szukać pracy bo to jest ważniejsze.
Reklama