UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

16 PDZ zaprasza na swoje święto

 

W środę 14 września 16 Pomorska Dywizji Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka obchodzić będzie 92. rocznicę swego istnienia. Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo bogaty program obchodów rocznicy powstania dywizji.

Rocznica ta to dla żołnierzy i pracowników wojska naszego Związku Taktycznego najbardziej podniosła uroczystość w ciągu roku, związana z dziedziczeniem tradycji, historią szlaku bojowego naszych poprzedników, ale i współczesną służbą, w tym w misjach stabilizacyjnych i pokojowych w Afganistanie, Iraku, Kosowie, Syrii, Libanie a nawet Gruzji i Liberii, gdzie nasi żołnierze od kilku lat wykonywali i wykonują zadania w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. 16 Dywizja jest także nierozerwalnie związana z Elblągiem i regionem. Od 1949 roku w naszym mieście stacjonują jednostki wojskowe 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej, a następnie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Stad więzy łączące naszych żołnierzy, którzy są lub po pewnym okresie służby w Elblągu stają się jego mieszkańcami.
       Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo bogaty program obchodów rocznicy powstania dywizji, które odbędą się w czwartek 15 września. Do udziału w uroczystych obchodach rocznicy powstania dywizji chcemy szczególnie gorąco zaprosić mieszkańców Elbląga i regionu, w tym dzieci i młodzież. Przecież to było, jest i zawsze będzie nasze wspólne Święto.
       Szczegółowy program uroczystości rocznicowych przedstawia się następująco:
      
       czwartek, 15 września
       godz. 11-16 – Wojskowy Festyn z okazji 92. rocznicy powstania 16 PDZ – Plac Kazimierza Jagiellończyka: prezentacja dorobku kulturalnego wojskowych ośrodków kultury, osiągnięć i dorobku miast garnizonowych, stoiska promocyjne, zawody i konkursy dla dzieci i młodzieży, koncerty i występy, wystawa sprzętu wojskowego (w tym kołowe transportery opancerzone „Rosomak”, samochody ciężarowo-terenowe HMMWV „Hambi”, pojazdy typu „Arctic Cat”, wozy dowodzenia, zestawy ZU-23-2), wojskowa grochówka z chlebem z wojskowej piekarni oraz wiele, wiele innych atrakcji;
       godz. 16.30 – Uroczysta Msza Święta w intencji żołnierzy 16 PDZ – katedra św. Mikołaja;
       godz. 17.30 – przemarsz z katedry ulicami miasta na Plac Kazimierza Jagiellończyka Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg, Pododdziałów Honorowych jednostek wojskowych 16 PDZ oraz Szwadronu Kawalerii na czele z Dowódcą Dywizji oraz zaproszonymi gośćmi;
       godz. 18.30 – Uroczysta zbiórka pododdziałów na Placu Kazimierza Jagiellończyka, w trakcie zbiórki: meldunek i przegląd pododdziałów, podniesienie Flagi Państwowej, wręczenie wyróżnień z okazji Święta Dywizji, Apel Pamięci, złożenie wieńców i wiązanek pod Pomnikiem Króla Kazimierza Jagiellończyka, pokaz musztry paradnej, defilada pododdziałów oraz Szwadronu Kawalerii ze Starogardu Gdańskiego.
      
      

 


       Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach 92. rocznicy powstania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
       Jednocześnie przepraszamy Mieszkańców Elbląga, a w szczególności elbląskich kierowców, za utrudniania na ulicach miasta w środę 14 września o godz. 10 w obrębie Placu Kazimierza Jagiellończyka oraz w czwartek 15 września o 17.30 w czasie przemarszu ulicami Elbląga z katedry św. Mikołaja na Plac Kazimierza Jagiellończyka.
      

mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niestety nie przyjdę, bo pracuję!
 • szkoda kasy na wojsko w tych czasach. Tym bardziej na wojsko walczące z wirtualnymi przeciwnikami, jak tzw. terroryści (a dziadek z AK to niby kim był?). Gdyby tą całą kasę przeznaczyć na edukację, energie odnawialne, akcje społeczne - ten świat wyglądałby o wiele lepiej. A tak. .. codziennie płacimy podatki m. in. po to, by ci ludzie uczyli się zabijać (i być może nas pacyfikować, jeśli jakikolwiek rząd tak przyciśnie, że ludzie wyjdą na ulice)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  nie idę na wybory(2011-09-12)
 • pobieram!szkoda pięniędzy na to niby-wojsko. przecież wszędzie ich brakuje.
 • hwdw!
 • Tylko świętować i paradować cymbały potrafią. Lepiej te pieniądze z budżetu przekazać Policji, żeby utrzymywała porządek w Elblągu. ..
 • głupi pacyfiści. zobaczcie co sie stało z Polską gdy wojska nie miała tj. wiek XVII. wojsko jest potrzebne, jest podstawą do budowania suwerenności i pilnowania porządku jak i policja. z tym, że każdy widzi jak to wygląda. Szkoda, że nie jest tak jak być powinno. To, że teraz czasy wydają się spokojne, a wojny toczą się daleko od nas, wcale nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. ..
 • Najważniejsze, że wojsko "pięknie" zaśpiewa. Co tam szkolenie.
 • Na lotniczej też pięknie śpiewali i ich rozwiązali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bat.Rem.Lot(2011-09-12)
 • Poroniony pomysł aby taki festyn robić w środku tygodnia gdy zainteresowani tym festynem mają szkołę i pracują. A w sobotę to nie łaska czy może t. .. .trzeba za sobotę zapłacić nadgodziny
 • Ciekawy PR, hmm a nawet marketing :)). .. he, he a za sobotę dzień wolny się należy :); )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tja...(2011-09-12)
 • Polska ginie, eurokolhoz z brukseli realizuje kolejny rozbiór Polski. Polska armia praktycznie nie istieje, przemysl zniszczony i rozsprzedany za judaszowskie srebrniki, sejm i senat na uslugach obcych mocodawców. Ojczyzno dokąd zmierzasz?????
 • ciągle tylko święto i święto same święta w tym wojsku cały tydzień święto później weekend
Reklama