UWAGA!

17 października – Światowy Dzień Żywności

Elbląg, 17 października – Światowy Dzień Żywności

W piątek, 17 października po raz kolejny przejdzie ulicami Elbląga kolorowy pochód dzieci i młodzieży przebranych za produkty spożywcze, protestujące przeciwko marnowaniu ich. Zbiórka w Parku Planty o godz. 11.30. Pochód przejdzie ul. 12 Lutego na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie nastąpi uroczyste zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu z nagrodami za najładniejsze przebrania i aktywny udział.

Zapowiedziało się 6 przedszkoli i kilka szkół.
       W Polsce marnuje się rocznie około 9 mln ton żywności. Wyrzucają i utylizują producenci i supermarkety, marnuje się w wielu rodzinach. Ciągle trzeba przypominać, że żywność jest cenna i że nikomu nie powinno jej zabraknąć.
       Pomimo nowelizacji ustawy o VAT umożliwiającej dokonywanie darowizn żywności przez dystrybutorów, największe sieci handlowe w dalszym ciągu nie chcą przekazywać niesprzedanych, „krótkoterminowych” produktów, a nawet wycofanych ze sklepowych półek, ale zdatnych do spożycia warzyw i owoców. Czas by było to zmienić.
       Obchody Światowego Dnia Żywności pilotuje Federacja Polskich Banków Żywności. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: Zjedz na Bank!
      
      
      
Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama