UWAGA!

20 lat samorządu Elbląg: sukces czy porażka?

Czy to, co się działo przez ostatnie dwadzieścia lat w mieście, to dla elblążan powód do dumy? Czy Elbląg w pełni wykorzystał swoją szansę na rozwój w wolnej Polsce? Co zrobić, by za kolejnych 20 lat w Elblągu żyło się lepiej?

To tematy rozmowy w najnowszym programie "Miejskie klimaty" w Telewizji Elbląskiej. Jego gośćmi byli: Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Józef Gburzyński, prezydent Elbląga w latach 1990-94.
      
       Zobacz program
      
      
GR, Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mieszana ocena, czesc tematow na plus, ale wiecej na minus. Elbląg dzieki kilkunastu latom rzadzenia przez ekipę SLD robi wrazenie mniejszego niz jest / 130 tyś. /, kameralnego i prowincjonalnego, choć dosc czystego i zadbanego. aktualna wladza lubi male miasteczka i w takich sie chyba najlepiej czuje i takie preferuje rozwiazania i rozwój perspektywiczny dla Elbl. aga zwlaszcza w budownictwie i komunikacji. Stara się by nazwa 7 wsi polaczonych tramwajem byla stale aktualna. Hamuje skutecznie rozwoj budownictwa jednorodzinnego w mieście mimo posiadania wielu wolnych terenów. Czekamy z niecierpliwościa na jesienne wybory prezydenta Elbląga. Może być tylko lepiej.
 • Jeśli chodzi o Elblag to zdecydowanie POrazka. Czerwoni rządza do dziś!
 • Elbląg sprawia wrażenie mniejszego niż wynika to z liczby mieszkańców, to fakt. Jedną z przyczyn jest to, że część młodych ludzi od lat mieszka za granicą a w Elblągu nadal są zameldowani, wiem, że tak jest bo w samej mojej rodzinie i kręgu bliskich znajomych 16 osób od ponad 10 lat mieszka w Wielkiej Brytanii będąc nadal formalnie mieszkańcami Elbląga. Są to młodzi ludzie, energiczni, z pomysłami, którzy powinni być siłą napędową tego społeczeństwa, ale nie są. Elbląg jest miastem ludzi starszych, mieszkam na ulicy Kościuszki, w moim bloku, w każdym mieszkaniu mieszka jedna, lub dwie starsze osoby. Dzieci i wnuki tych ludzi mieszkają w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie lub Anglii, Szwecji, Niemczech. To dobrze, że dzisiaj młodzi ludzie mogą mieszkać tam gdzie chcą ale ja jako rodowita Elblążanka w ciemnych kolorach widzę przyszłość mojego miasta. Uważam, że Ci co mówią, że Elbląg powinien wykorzystać ciekawe położenie geograficzne i żyć z turystyki są w błędzie. Miasto nie utrzyma się z turystyki szczególnie w naszym klimacie, potrzebny jest przemysł i dokąd go nie będzie miasto będzie się starzeć i w konsekwencji umierać. ..
 • Powielanie stereotypów: zielone, czerwone, czarne. Raczej nijakie! Raczej żulia i nieróbstwo. Brak prężności organizacyjnej i godzenie się na nijakość. Co do rozwoju infrastruktury to jedyna rozsądna alternatywa dla tej nijakośći! Brakuje nam LUDZI PRĘŻNYCH Z INICJATYWĄ, POCIĄGAJACYCH ZA SOBA MŁODYCH I STARSZYCH. Mamy tylko szklane okienko, niedzielne msze i ogródki działkowe. .. .. żadnego myślenie o innych i takie przetrwanie do jutra. .. z jednym piwem. .. Pozdrawiam.
 • Kiedy zamieszkałam w Elblągu 30 lat temu dużo się zmieniło na dobre, ale i też na złe przemysł w tak duzym mieście wogóle nie istnieje największe zakłady pracy które napędzały gospodarkę i były znane na świecie zlikwidowano nic nie dając w zamian, młodzi uciekają za chlebem do innych miast lub krajów pozostawiając sobie furtkę powrotu na stare lata w tej chwili miasto jest ludzi srarych schorowanych, sztucznie stważa się bezrobocie, zamiast jemu zapobiegać, a jest tyle możliwości tylko komu by się chcialo, władze są leniwe by co kolwiek zrobić i poprawic tę sytuaćję, jednym słowem za kilka lat Elbląg bedzie dużą wsią.
 • Największym osiągnięciem elblaskiego samorzadu jest ekspansja terytorialna. Elbląscy emigranci skolonizowali UK. Mozna powiedziec ze dzieki temu Elblag ma swoje kolonie na wyspach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kacperka(2010-06-07)
 • Po powrocie do Elbląga wiele oczekiwałam-bo mniejsze miasto, to mniej korków. .. Bo łatwiej o przedszkole, bo więcej da się załatwić, bo taniej. .. Okazuje się, że Elbląg jest strasznie smutnym, ponurym miastem. Ludzie nie potrafią się uśmiechać, są bardziej sfrustrowani, zazdrośni, nijacy. .. Aby zorganizować dzieciom weekend muszę wyjechać z Elbląga - tu przecież nie dostanę się na basen, zresztą jest on mało atrakcyjny. Jadę więc do Ostródy lub Sopotu. Tu nie ma placów zabaw, ciekawych wydarzeń. Już podjęliśmy decyzję- wyprowadzamy się. Jak pewnie wielu mlodych.
 • W tym mieście jak i w innych w obecnym czasie najlepiej mieć dobrą fuchę w tzw. budżetówce i za nic nie odpowiadać i to najlepiej w spokojnym małym mieście, a im mniej się dzieje, tym lepiej !!! Widzimy co się dzieje, od lat nie umacniało się wałów, nie odmulało rowów, nie budowało zbiorników retencyjnych pomimo, że pieniądze unijne były zagwarantowane na wiele inwestycji, ale ministerstwo nie puszczało, teraz woda zalewa Polskę i nie ma winnych!!!! To zła pogoda, a nie ludzie!!! Taka to polska gospodarka!!!
 • To miasto, w którym się urodziłem, choć nauki i pracę pobierałem w innych. Elbląg nie potrzebuje kadry kwalifikowanej, a wieloletnia negatywna selekcja "animatorów życia" stawia nasz gród na poziomie zapomnianych miasteczek Polski Wschodniej - byle, jakich, bez wyrazu i swoistego wyróżnika przyciągającego do siebie przedstawicieli homo sapiens o bardziej wymagającej formie istnienia białka niźli oglądactwo tumaństwa serialowo telewizyjnego, czytactwo brukowych pisemek i standardu przetrwania periodu wyborczego. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni miernoty i Elbląg taki jest, jacy jego mieszkańcy, bo oni chcą żeby taki był, a innowierców jest niestety mało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-06-07)
 • Państwo powinno zapewnić bezwzględnie samorządom solidniejsze źródla finansowania!!!!
 • Tu warto żyć i pracować, pomimo wszystko jest przepięknie i tylu wspaniałych ludzi !!!!!
 • Biorąc sukcesy, można ich trochę wymienić, lecz licząc zaniechania, niewykorzystane szanse, zarządzanie przez zatrudnione po znajomości miernoty, flekowanie ludzi z pomysłami, trzymanie się niekiedy "komunistycznego" ustroju w miejskich jednostkach budżetowych i udawanie że ciągle na "kluczowych"stanowiskach w elbląskich spółkach są nieomylni, niezatapialni "specjaliści" od wszystkiego. To jedna z głównych przyczyn jazdy na zaciągniętym hamulcu, a niekiedy wstecz. I tu muszę poprzeć aborygena. Chyba na przekór miejscowego.
Reklama