UWAGA!

36 wspaniałych

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Elblągu zakończyło się przyjmowanie wniosków do lokalnej edycji ogólnopolskiego konkursu "Ośmiu wspaniałych". Do tego zaszczytnego miana pretenduje 36. kandydatów.

Ze zgłoszonych wniosków komisja, na czele której zasiada Anna Korzeniowska naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, wstępnie wybierze te najbardziej odpowiadające zasadom konkursu. Następnie komisja spotka się z kandydatami i do końca marca wyłoni ósemkę wspaniałych.
     Finaliści elbląskiej edycji wystartują w ogólnopolskim konkursie. Celem "Ośmiu wspaniałych" jest popularyzowanie pozytywnych postaw i działań młodzieży na rzecz swoich rówieśników, sąsiadów z osiedla czy szkoły.
     - Postawa tych młodych ludzi ma być przeciwieństwem agresji, brutalizacji życia codziennego, ma służyć jako przykład dla innych do naśladowania - informuje Anna Korzeniowska.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie „pretendować będzie 36...” a „pretenduje 36...”! W Elblągu jest ok. 20 tysięcy młodzieży. 36 kandydatów? Każdy kandydat pomaga 555 rówieśnikom? Ależ odsiew, to już są WSPANIALI! A jak wybierze się z nich ośmioro to ta ósemka będzie wręcz „odlotowa”. Jednak coś tu jest nie tak. Albo wychowawcy nie dostrzegają wspaniałej młodzieży, albo populacja jest tragiczna. Odnoszę wrażenie, ze dorośli nie stanęli na wysokości zadania i nie chciało im się złożyć wniosku... „bo kiełbasę do sklepu przywieźli i w kolejce cza było stanąć...” ale to już chyba nie te czasy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-12)
 • Skoro nie ma ściany dla grafficiarzy to młodzież nie chce się rozwijać. Wychowawcy też sobie folgują a młodzi ludzie są szczególnie wrażliwi na wszelkie formy. Teoretycznie wyż demograficzny a praktycznie??? Czy jest możliwe stworzenie warunków powodujących chęć rozwoju, działania? Może najlepiej będzie kiedy już dzisiaj wszyscy stąd wyjedziemy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczennica(2001-03-14)
 • Uczennica: są ściany i to takie móry, że aż nie do przebicia! A konkurs ten to młot pneumatyczny na miernoty!
 • Akurat co do barometru to mamy niz demograficzny, coraz mniej mlodziezy i dzieci, likwidacja szkol, laczenie klas.
Reklama