UWAGA!

39. Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża

 
Elbląg, 39. Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża
fot. Urszula Kałabun

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zaprasza do udziału w 39. Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej do Nadbrzeża. Zlot odbędzie się 18 kwietnia malowniczymi trasami  Wysoczyzny Elbląskiej. Zakończenie imprezy odbędzie się w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zgłoszenia do 9 kwietnia.

Kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Każdego roku spotykamy się w Nadbrzeżu przy pomniku pamięci pomordowanych więźniów, aby oddać cześć tym, którzy 70 lat temu stali się ofiarami zbrodniczego systemu hitlerowskiego. To właśnie w Nadbrzeżu podczas II wojny światowej od 1942 roku znajdował się podobóz Hopeehill hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Jednocześnie przebywało tam około 300więźniów zatrudnionych przy morderczej pracy w okolicznych cegielniach. W połowie stycznia 1945 roku ocalałych więźniów wywieziono do obozu w Sztutowie, gdzie później uczestniczyli w tzw. marszu śmierci.
       Pamięć o tamtych dniach musi przetrwać w przyszłych po­koleniach, dlatego też od prawie 40 lat PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej organizuje Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża. W Zlocie uczestniczyć mogą turyści indywidualni lub drużyny min. 8 osobowe zgłaszane przez wszelkie organizacje, rodziny lub grupy przyjaciół.
       Dla uczestników przygotowaliśmy cztery zróżnicowane trasy z różnych punktów startowych. Zakończenie odbędzie się w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu, gdzie dla turystów przygotowaliśmy wiele atrakcji, w szczególności dla najmłodszych. W programie m.in.: konkursy z nagrodami, gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia kajakowe.
       Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek, potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie do książeczki OTP oraz posiłek turystyczny. Na zakończeniu imprezy będzie czynny punkt weryfikacyjny OTP i stoisko z książeczkami turystyki kwalifikowanej.
       Informacji udziela Biuro Zarządu PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej (ul. Krótka 5 w Elblągu). Tel. (55) 641-12-96 lub e-mail: pttk_elblag@wp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 kwietnia. Regulamin imprezy i więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej.
            
       Organizatorzy: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Urząd Miejski w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kamionek Wielki "Wielki Kamień", Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionku Wielkim.
      
Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama