UWAGA!

44. Jesień na Zalewie

W sobotę i niedzielę - ostatnie w tym sezonie regaty na Zalewie Wiślanym. Warto wybrać się więc do Fromborka.

Międzynarodowe Regaty "Fromborska Jesień" to najstarsza i jedna z największych żeglarskich imprez w regionie. Każdego roku z obwodu kaliningradzkiego, Niemiec i Polski przybywa na nią około 30 jachtów.
     W tym roku swój udział zgłosiło ponad 20 jednostek w klasach: 1/2 tony, 1/4 tony i turystycznej. Jachty wystartują w dwóch wyścigach na trasach 20 i 10 mil. Start i meta - najbardziej widowiskowe momenty regat - odbędą się na kei we Fromborku.
     Sobotni wyścig rozpocznie się w południe i przewidziany jest na 4-5 godzin. O godz. 16 odbędzie się wręczenie pucharów zwycięzcom pierwszego dnia i ognisko z szantami.
     Na niedzielę - od godz. 10 - przewidziany jest krótszy, 3-godzinny wyścig i parada jachtów. Zakończenie imprezy - o godz. 15.
     Jak mówi Tadeusz Karpowicz, komandor Morskiego Klubu Żeglarstwa "Dal" we Fromborku, organizator "Fromborskiej Jesieni", trasy wyścigów wiodą po torze wodnym i nie należą do trudnych, ale wszystko zależeć będzie od pogody.
     - Sztorm może wielu jednostkom pokrzyżować szyki - mówi Tadeusz Karpowicz. - A deszcz sprawi, że żeglowanie będzie mniej przyjemne, niż w czasie ładnej pogody.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama