UWAGA!

45 komisji: Wilk przed Wróblewskim. PiS wygrywa w Radzie

2014-11-16
Aktualizowany 2014-11-17 02:07
 
Elbląg, Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim
Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim (fot. WS)

Biorąc pod uwagę głosy z 45 spośród 62 obwodowych komisji wyborczych w Elblągu, Jerzy Wilk prowadzi przed Witoldem Wróblewskim. To nadal nieoficjalne, cząstkowe wyniki, które z komisji uzyskały komitety wyborcze, ale już po nich widać, że będzie druga tura wyborów prezydenckich PiS wygrywa też wybory do Rady Miejskiej.

Z informacji, które do godziny 2 w nocy uzyskały sztaby wyborcze, w oparciu o wyniki z 45 obwodów (w Elblągu są w sumie 62) wynika, że w wyścigu do prezydenckiego fotela prowadzi Jerzy Wilk (8788 głosów), za nim jest Witold Wróblewski (7297 głosów). Dalej kolejno plasują się: Edmund Szwed (2720 głosów) i Janusz Nowak (2237 głosów).Wszystko wskazuje na to, że 30 listopada odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich, w której Jerzy Wilk zmierzy się z Witoldem Wróblewskim.
       Według nieoficjalnych wyników z 45 lokali wyborczych, głosowanie do Rady Miejskiej w Elblągu wygrywa PiS, który zdobył 37,77 proc. Kolejne miejsca zajęły: PO (29,21), SLD (13,27), KWW Witolda Wróblewskiego (10,11), Obywatelski Elbląg (5,74) oraz EKO (3,89).
      
      
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama