UWAGA!

5 mln przekroczeń granicy

 Elbląg, 5 mln przekroczeń granicy
fot. nadesłana

Spełniły się przewidywania dotyczące ruchu granicznego w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach. W połowie listopada liczba przekroczeń przekroczyła wartość 5 milionów osób.

Od momentu wprowadzenie w życie umowy o małym ruchu granicznym w lipcu 2012 roku Straż Graniczna notuje wzrost natężenia ruchu osobowego w przejściach granicznych. Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku liczba osób przekraczających granicę zwiększyła się o ponad 60 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego (jeszcze przed wprowadzeniem zasad MRG).
       Proporcje dotyczące ilości przekroczeń granicy przez obywateli Polski i cudzoziemców są zbliżone. Od początku roku 2,5 mln Polaków zostało odprawionych w drogowych przejściach granicznych W-MOSG, a Rosjan prawie 2,8 mln.
       W ramach małego ruchu granicznego już prawie 900 tys. cudzoziemców, głównie obywateli Rosji, przekroczyło polsko-rosyjską granicę. Obywatele Polski nie są ujmowani w statystyce przekroczeń w ramach MRG z uwagi na fakt, że Polska jest państwem w grupie Schengen.
      
st. chor. SG Anna Mauch Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przez brudasów passaciarzy i im podobnych latających dzień w dzień po 20 litrów te liczby. tankowanie jeden raz w tygodniu i styka. do roboty nieroby.
 • Ave dla mnie jesteś dnem wiesz ? Masz ciepłą posadkę, która pewnie dostałeś po znajomości to teraz cwaniaczysz, a znając życie sam na ruskim paliwie jeździsz. Jakbyś nie miał roboty, to sam byś kombinował, a passata już dawno miałbyś w garażu. Dla mnie oni sobie powinni jeździć i nawet codziennie. Ruskom jakoś nie robią problemów, żeby do nas przyjechać i nikt im nie każe łapówek płacić, żeby wjechać do Polski. A u nas nie dość, że "nasi" są przeciwko nam, to ruscy tak samo. .Może ruskom zrobić ograniczenie do 5kg wywożonego jedzenia i kasować ich za sam wjazd. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36
  0
  zazenowany(2013-11-15)
 • Oni to liczą pojedynczo każde auto, czy może na czuja ewentualnie mają jakiś czujnik zamontowany na przejściu. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  licznik2345(2013-11-15)
 • Ruski - Tax free
 • powinien być artykuł o arogancji pracowników na przejściach granicznych zarówno służby celnej jak i straży granicznej, bałaganie jaki tam panuje i ogólnym zepsuciu. oczywiście mówię o polskiej stronie. .
 • Na granicy jest tak że Polski rząd jest pachołkiem Rosji. Ruskie mają długi pas od wjazdu do Polskiego szlabanu około 2000 km i to oni regulują ruch na granicy. Polacy mają wąskie gardło przejścia i g. .. o mogą z tym zrobić mimo że później na naszym odcinku "aż 20" SIC metrów rozwidla się na 5 pasów w tym dla UE. Na pewno odprawa celna jest na poziomie dawnego PZPR, komuny i UB i KGB.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Lolekpin...(2013-11-16)
 • ok, a tak bardziej szczegółowo - ilu Rosjan a ilu Polaków w tych 5 mln????? Wydaje mi się, że dysproporcja będzie znaczna, wiadomo na którą stronę. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  degust:((2013-11-17)
 • To o 1 mln mniej niż zginęło Polaków podczas II wojny światowej tyle że te dane nie mówią o tym że biorą pod uwagę ludzi którzy przekraczają granice regularnie a nie o każdym z osobna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Teoretyk(2013-11-17)
 • a mi podoba siě praca naszych służb na granicy. Zwłaszcza straż graniczna jest ok. w porównaniu do Rosyjskich pograniczników są mili, dobrze wyglądają - cieszę się że tak to wygląda. moźe słuźba celna trochę gorzej się prezentuje ale mają taką robotę że muszą węszyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  oipolloi (2013-11-17)
 • a co? nie udało się wwieźć więcej jinów niż dwie paczki?
 • a ja tez nie narzekam przewożę w volwo kilkadziesiąt sztang fajek i nie mogą ich znaleść
 • a to już Chudy nie jest rzecznikiem ? Wywalili na zbity pysk ?
Reklama