UWAGA!

518 dni bez tytułu pobytowego

 
Elbląg, 518 dni bez tytułu pobytowego
fot. A. Mauch

Obywatel Rosji, który o prawie półtora roku przekroczył dozwolony czas pobytu na terytorium państw UE, przez najbliższy czas ma zakaz podróżowania do Polski.

54-letni mężczyzna stawił się do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski w drogowym przejściu w Grzechotkach. Po wnikliwej analizie dokumentów przedstawionych funkcjonariuszowi SG okazało się, że obywatel Rosji o 518 dni przedłużył swój pobyt u zachodnich sąasiadów.
       Ustalono, że Rosjanin w czerwcu ubiegłego roku przekroczył granicę w Gronowie. Planował podjąć pracę w Niemczech i okazał przy kontroli granicznej dokumenty uprawniające do prowadzenia działalności gospodarczej. Powrót, zgodnie z tym, co określała wiza, powinien był nastąpić 30 dni później. Tymczasem mężczyzna dopiero 4 grudnia br. - 1,5 roku po terminie - przyjechał zza Odry: najpierw do Gdańska spotkać się jeszcze ze znajomymi, a potem dopiero wyruszył w drogę powrotną do Rosji.
       Obywatel Rosji został zobowiązany do opuszczenia Polski i przez najbliższe pół roku nie będzie mógł wjechać na terytorium RP.
      
por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Polakowi zaraz by mandat, więzienie, utratę majątku, konfiskatę samochodu. Swój na swojego cięty niesamowicie.
 • Jak za tak ogromnie przekroczony czas pobytu w UE to kara jest bardzo małą, za pół roku znowu przyjedzie do UE w celach zarobkowych. Teraz tylko czekać aż zaleje nas fala Kacapów z zagranicy którzy będą pracować na czarno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Carlino_2013(2013-12-11)
 • no tak ale do domu musza go wposcic!!! a zobaczcie jak nas traktuja nasi na granicy bo rosjanie traktuja swoich z szacunkiem. .. ..
Reklama