UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

6 milionów odszkodowania dla Elbląga

 
Elbląg, 6 milionów odszkodowania dla Elbląga
fot. arch. portEl

Ponad 6,1 mln złotych wpłaciła na rzecz miasta firma Jermon (Poland) Sp. z o.o. To efekt wynegocjowanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego porozumienia za niewywiązanie się firmy z umowy sprzedaży nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Żuławskiej i Warszawskiej.

Sprzedaż nieruchomości nastąpiła w sierpniu 2008 roku. Działka została sprzedana pod zabudowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, z wyłączeniem branży spożywczej. W ramach zawartej umowy inwestor pod rygorem kar, naliczanych od 2013 roku, zobowiązał się do zabudowania nieruchomości. Niestety do dziś firma nie wywiązała się z tych zobowiązań. W związku z tym naliczone zostały kary umowne. Wobec braku ich uiszczenia na wniosek miasta wszczęte zostało postępowanie egzekucyjne. Firma Jermon wystąpiła do prezydenta z wnioskiem o zniesienie egzekucji w zamian za spłatę kar umownych wynikających z aktu notarialnego oraz innych zobowiązań pieniężnych wobec Miasta. W wyniku wynegocjowanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego porozumienia inwestor wpłacił 6 157 689 zł z tytułu kary umownej, odsetek od kar umownych, zaległych rat podatku od nieruchomości, zaległych opłat za użytkowanie wieczyste i kosztów postępowania sądowego.
       W zamian za spłatę powyższych należności Miasto złożyło wniosek do sądu o umorzenie postępowania egzekucyjnego oraz wykreślenie hipotek ustanowionych dla nieruchomości.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama