UWAGA!

65-lecie I LO

W październiku I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu obchodzić będzie 65-lecie swojego istnienia. To znakomita okazja do spotkania po latach.

Przez dziesięciolecia szkoła wykształciła wielu zdolnych i uznanych. Także sławnych. Wśród absolwentów I LO są m.in. Ryszard Rynkowski (piosenkarz, kompozytor, pianista),  Wanda Kwietniewska (wokalistka i założycielka zespołu Banda i Wanda), Erwina Ryś-Ferens (panczenistka).
       6 października szkoła będzie obchodziła jubileusz 65-lecia. Z tej okazji w CSE Światowid odbędzie się uroczysta gala, będą też spotkania klasowe oraz Bal Absolwentów. Już dziś można zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu. Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej I LO.
      
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najbardziej nieprzyjazne liceum, jak można witać nowych uczniów słowami " jedna trzecia z was musi odpaść " ? Szkoła która nie uczy a tylko testuje.
 • Liceum wymagające ale które czegoś nauczy. .. na I roku studiów prawie nie musiałem się uczyć bo miałem wiedze jeszcze z liceum ach wonder years
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  szimurina(2012-05-04)
 • Nie do końca to rozumiem: I LO to szkoła muzyczna, czy sportowa? W szkole średniej w Gdańsku miałem jedną nauczycielkę inż. absolwentkę I LO w Elblągu. Należałem do najlepszych uczniów w szkole, ale w klasie maturalnej przyszła na zastępstwo ta elblążanka, jak się dowiedziała, że jestem z tego samego miasta co ona to z zaciekłością niepohamowaną tępiła mnie jak największego wroga. pomimo jej "życzliwości" szkołę skończyłem z nagrodą i propozycją pracy w tej właśnie szkole. Drugą wybitną absolwentką I LO jaką poznałem jest sędzia sądu rodzinnego w Elblągu. Ta z kolei bezpodstawnie zastraszała mnie uruchomieniem postępowania prokuratorskiego, a następnie wszczęła postępowanie z urzędu przeciwko mnie, które musiała ostatecznie umorzyć. W moim odczuciu jeżeli I LO już kogoś kształci, czy wychowuje, to zazwyczaj są to szczególnie wredni i niekompetentni funkcjonariusze państwowi bo przecież muzyków i sportowców w I LO się nie kształci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nie pokorny(2012-05-04)
 • bardzo dobra szkola - na pewno nie dla leni
 • jestem absolwentką ILO - wspaniały rocznik '82 :) wspomnienia bardzo bogate :) dla mnie szkoła życia, samodzielności, odpowiedzialności za własną przyszłość :) i wszystko zdrowe - rywalizacja, ambicja, żarty :) i wszystko co niezdrowe - piwo, karty, które lubią dym :) wszędzie równowaga - czas na pracę, miłość i naukę :) żadnych świństw i zawiści, nikt w klasie nie był sam :) słabszy gonił mocnych, leniwy uczył się pracowitości, żadnego mierniactwa, wstyd było nie umieć, wstyd było kłamać, wstyd śmiać się z niepowodzenia i. .. robić błędy ortograficzne :) nauczyciele traktowali uczniów jak ludzi, uczniowie nauczycieli tak samo :) nie było narzekania bo nikt nie umawiał się na sprawiedliwość, a słabości nauczycieli nie były odbierane jako brak kompetencji :) nikt nie traktował wyjścia do szkoły jak wymarsz na wojnę (bo w domu wczoraj otworzył zeszyty i chociaż własne ściągi zrobił) :) w klasie sami kumple, których znali nasi rodzice, bo spotykaliśmy się po szkole w domach (rodzice za ścianą nie przeszkodzili w kilku małżeństwach klasowych, po maturze jako studenci - oczywiście) :) dlatego bawiliśmy się na własnych weselach :) DLATEGO W TYM ROKU SZÓSTY ZJAZD OD MATURY - 30 LAT MINĘŁO, A MY NADAL MAMY KLASĘ.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anowili(2012-05-05)
 • Czy to naprawdę najwybitniejsi absolwenci I LO? To jednak nie ma się czym i kim chwalić:( Szkoda. Żadnego wkładu w naukę Polski, Europy, świata? Nawet na stronie I LO nic więcej nie wyczytamy. .. .. czyli miernie. .. .. jak na 65 lat to chyba nawet śmiesznie. .. .. Trzy osoby w wieku zbliżonym do wieku szkoły:))) Pewnie Patron drży na cokole swym :), że nadał swoje imię takiej szkole. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  absolwentka(2012-05-05)
 • szczyty hipokryzji i zero samokrytycyzmu :( Słowacki wstydzi się, i owszem, ale za tych nieudaczników zwalających winę na świat :( mam wrażenie że te wpisy przesiąknięte wstydem za ukończoną szkołę piszą dzieciaczki z programu "surowi rodzice" :) dzieciaczki dumne z samego faktu że żyją, dzieciaczki wściekłe, że trzeba się wykazać, zadowolone tylko wtedy, gdy przepłyną pod żaglami "Pogorią" za pieniądze rodziców :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anowili(2012-05-05)
 • GRATULACJE SKŁADAM RADOSNEMU PRZEDMÓWCY - klasa to jeszcze nie. .. .szkoła, małżeństwo. .. jako fakt dokonany :) to jeszcze nie szczyt osiągnięć życiowych:), kilka drinków 6x wypitych przez 30 lat. .. .. ale dobrze, że są i tacy wśród nas. .. .właśnie o to chodzi aby szczęśliwym być. .. .ale miernikiem osiągnięć szkoły chyba nie tylko to jest. .. .. a nawet na pewno. .. .
 • Szczerze nienewidziłam tej szkoły. Po maturze marzyłam by wysadzić ją w powietrze. Zabijali indywidualność i odmienność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Absolwentka 99(2012-05-05)
 • Hm. .. Wanda Kwietniewska nie jest absolwentką I LO. Dyrektor i ciało pedagogiczne nie akceptowało indywidualności. Wandy też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ~TomaszElb(2012-05-05)
 • I LO ukończyłem w 1975r. Szkoła bardzo wymagająca. Kadra pedagogiczna na wysokim poziomie. Kużnia polskości i patriotyzmu. Pani Ratkowska - polonistka, dzięki niej wiem co to znaczy być Polakiem. Pan Lulka-anglista, "fanatyczny"pedagog, zaangażowany bezgranicznie w sprawy kształcenia, idealista. Pani Wróblewska-"fizyczka"(nie mylić z wf-em), dla przyjaciół Walercia, dla uczniów przyjaciel "od serca". A jak jest dzisiaj? Sprawdzę na spotkaniu absolwentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  K.Haratym(2012-05-05)
 • 1975 ? Szczerze gratuluję ale to bardzo zamierzchłe czasy; )
Reklama