UWAGA!

67. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 
Elbląg, 67. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W poniedziałek 1 sierpnia pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej odbędą się uroczystości związane z 67. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godz. 17 (godzina „W”) w mieście zostaną włączone syreny alarmowe.
       Przebieg uroczystości pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, Żołnierzy Armii Krajowej:
       – godz. 16.45 – wystawienie posterunku honorowego
       – godz. 16.50 – zbiórka uczestników uroczystości
       – godz. 17 – włączenie syren alarmowych na terenie miasta, odegranie hymnu państwowego, powitanie uczestników, wystąpienie okolicznościowe, składanie wieńców i kwiatów.
       Organizatorem uroczystości jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
      
      
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • przez bute kilku "mądrych" zgineły dzieśątki tysięcy niewinnych.
 • Ponad 200 000.. .najbardziej szkoda młodych którzy przeżyli prawie całą wojnę, a zginęli na jej koniec. Wszystko przez Churchila i Rosevelta, którzy oddali Stalinowi Polskę, jako bonus za II Wojnę Światową.
 • AruskistslizaWisląinicnierobili
 • Godzina "W" A kiedy wybiła godzina "W" i przyszło się o polskość bić cóż że nie było w ręku broni lecz serce chciało z honorem żyć. I poszli walczyć o polski honor o ludzką godność, o wolny dom bo serca były silne i młode choć bomby z nieba waliły jak grom. I zapłonęły krwią barykady, krwią swych obrońców młodzieży kwiat a poświęcenie było duże, a słowa powstanie płynęło w świat. Lecz broni ciągle było mało a wróg uzbrojony po zęby był i pozostała tylko benzyna co czołgi wroga zmieniała w pył. 63 dni krew przelewano, na gruzach miasta matki swej, a drogę walczącym wskazywały krzyże poległych po bombach lej. Z pieśnią na ustach, ,Marsz Mokotowa" wciąż szli do boju na polu chwały lecz wróg się sprężył z potężną siłą i pozostały tylko kanały. Zdeptano godność Ludu Warszawy minęły lata, sny pozostały lecz honor powstańców na zawsze pozostał a w herbie dalej jest Orzeł Biały Henryk Siwakowski. 12.11.10 Elbląg Życzę słonecznej niedzieli.
 • Powstanie A kiedy wybiła godzina, W, chwycili w ręce wiązki granatów by bronić honoru Sztandaru i Polski wyrzucić z kraju hitlerowskich katów. I ruszył do walki młodzieży kwiat dziecięce serca, młodzieńcze ręce chwyciły złowrogie butelki z benzyną by spalić wroga by nie wrócił więcej. I chociaż serca były młode, lecz poświecenie było duże szli równo do boju z podniesiona głową a krew się lała jak czerwone róże. I oddawali młode życie swe ze śpiewem na ustach Marsz Mokotowa choć rany były głębokie do serca a czasem kula urywała głowę. Lecz broni ciągle było brak i zostawały gołe ręce za każdą przeżytą godzinę, dzień modlili się cicho do Boga w podzięce. A ofiar Było coraz więcej i matki dzieci swe opłakiwały a gdy zabrakło całkiem broni zeszli w czeluści, w cuchnące kanały. I dopalało się powstanie, i dopalała się Stolica a łzy bezsilności płynęły im jak Wisła wiosną w swoich granicach. Lecz ta ofiara nie była daremna, minęły lata dni chwały i sławy, dziś dumnie patrzą na wolny kraj dumni obrońcy wolnej Warszawy. I tylko maki dziko rosnące przypominają przelaną krew lecz jeśli zajdzie taka potrzeba staniemy do walki na każdy zew. Henryk Siwakowski Elbląg 29.07.11
 • banda morderców. nie myśleli o cywilach, bezbronnych dzieciach swoje rodziny wyprowadzili ze stolicy i zaczeli powstanie. władza była ich priorytetem, a wy stawiacie im pomniki.
 • za tą "bandę morderców" powinien cię ścigać prokurator z urzędu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  powstaniec(2011-07-31)
 • ?????
 • Powstanie to kawałek naszego życia. .. i jak w życiu tak i w piosence. .. .. , ,na tyłach intendentura, różne umrzyki, gotują kawę i tym sposobem walczą za sprawę, ,. .. ..
 • hitlerowców nazywam bandą morderców !!!
 • ty cwaniaczku od morderców co to wyprowadzili rodziny z warszawy i zaczeli powstanie zapraszam do mnie na lekcje historii i kultury grottgera 104 m 4 uprzedź przed przyjsciem zaprosze nauczycieli do konsultacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oludzieee(2011-07-31)
 • No cóż rożnie jak widać uczyli historii przez te 67 lat. .. Fakt jest faktem iż Powstanie było ważnym wydarzeniem. .. .gorzej z interpretacjami. .. Menelstwo i bandytyzm był i wtedy, i teraz. .. .a postawy ideowe, z poczucia obowiązku obrony dobra wspólnego też mamy podobne. Jedni budują, drudzy niszczą. .. .. Czasami to aż szkoda takich wielkich ofiar dla niektórych osobników. .. .. Pozdrawiam tych co przeżyli, chylę czoła przez poległymi, i myślę iż nie powinniśmy darować wszelkiemu tałatajstwu. .. .
Reklama