UWAGA!

Teraz ja - 71 lat temu zawyły syreny…

 Elbląg, 71 lat temu zawyły syreny…

„Rozbójnicy świata – Niemcy napadli dziś na Polskę. Wojna o wolność Narodu rozpoczęta. O stalowy mur bohaterskiej Armii rozbije się bandycki napad na Polskę!” – pisał „Kurier Czerwony” z 1 września 1939 roku. Wczoraj, w XXI wieku, w wolnej i niepodległej Polsce obchodziliśmy rocznicę wybuchu największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Zobacz fotoreportaż.

W Elblągu obchody odbyły się 1 września o godzinie 17 przy Kwaterze Wojskowej na Cmentarzu Agrykola. Na miejsce przybyły liczne poczty sztandarowe elbląskich szkół i formacji wojskowych, kombatanci oraz młodzież. Obecny był również pododdział Wojska Polskiego wraz z orkiestrą wojskową. Wszyscy chcieli oddać hołd poległym podczas wojny żołnierzom i cywilom.
       Uroczystość rozpoczęto odegraniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Okolicznościową przemowę wygłosił wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński. Następnie odbył się Apel Poległych ku czci tych, którzy zginęli za ojczyznę „na ziemi, na morzu i w powietrzu – na polach bitew wszystkich frontów II wojny światowej”. Uroczystość zakończono salwą honorową i złożeniem wieńców i kwiatów na grobach żołnierzy.
      
      
Mefiperes Liczba publikacji: 6
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 1 2

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama