UWAGA!

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

 
Elbląg, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

W niedzielę o 12 przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola odbędą się miejskie uroczystości obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Władze Elbląga zapraszają mieszkańców na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września br. o godz. 12:00 przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Agrykola w Elblągu.
      
       Program uroczystości:
      
- odegranie hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej;
       - przemówienia okolicznościowe;
       - apel pamięci i salwa honorowa;
       - składanie kwiatów.
      
       O godzinie 12 zawyją syreny alarmowe.
      
      
red. na podstawie informacji UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a POwcy w tym czasie ochodza swieto napadu niemiec na polske. tak mowil grzesiu schetynowycz
 • .. .koledzy towarzysza wiadomo jakiego znanego z tego portalu, 17 września w ramach pomocy biednym Ukraińcom, Białorusinom przynieśli demokrację, wolność, niepodległość gdzie byli niewolnikami u kapitalistycznych polskich panów, a potem w 44 przynieśli demokrację i wolność itd itd biednym polakom gdzie ci polacy byli też niewolnikami u kapitalistycznych polskich panów, a potem zwalczali AK i NSZ agenturę kapitalistycznych polskich panów i wszystkim potem żyło sie długo i szczęśliwie. tzn tym towarzyszom wiadomo, bo dla reszty już tego dobrobytu i tej demokracji nie wystarczyło, ale czasami sie znajduje gdzieś szkielety. .. ..
 • bog honor ojczyzna
 • czekamy na okolicznosciowa agitke czerwonego pajaka kolinskiegp
 • @007 - Przed nami 1 września a nie 17 września. Ciekawe po której stronie byś był w tamtych czasach, nie zastanawiam się czy polskiej, tylko po stronie niemieckiej czy sowieckiej.
 • @Maciek 123 - Przecież wszyscy wiedzą, że sowieckiej
 • Niestety takich volksdojczów jak 07 jest wśród Polaków dużo więcej niż w 39.
 • Nadszedł dzień. Nadszedł dzień gdy zamiast łez radości płynęła Polska krew pierwszego września wróg napadł na Polskę naród poderwał wojny zew. A jesień była taka piękna i kwitły obficie fioletowe wrzosy nazistowskie buty zdeptały polską ziemię zmieniły w perz ludzkie losy. Zapłonęła Polska ziemia jak maki czerwone krwawiła obficie choć broni nie było naród walczył za kraj oddawał swoje życie. Płynęły z oczu łzy matek za synów poległych w nierównej walce obozy krematoria i codzienna śmierć tak szły do przodu nazistowskie padalce. Las krzyży obrońców znaczył drogę płynęła pieśń bagnet na broń codziennie w modlitwie łączyli się z Bogiem i krzyż na czole kreśliła im dłoń. Lata niewoli terror i śmierć Oświęcim, Brzezinka narodu konanie i nagły zryw powstańczy zew nieszczęsne warszawskie powstanie. Cuchnące kanały a w nich śmierć wciąż jeszcze dymiące krematoria i w końcu maj 1945 łzy w oczach i upragniona Victoria. Henryk Siwakowski
 • W 39 liczyliśmy na Anglię, Francję bez rezultatu. Rosja z USA zawsze się dogada. Tramp czeka na huragan Dorian na polu golfowym - Warszawe zignorował. Szukajmy sojuszy tam gdzie ich wcześniej nie szukaliśmy.
 • 17 wrzesień 1939. A kiedy nadszedł 17 września ruszyła czerwona zaraza ze wschodu wśród ofiar nazistów niemieckiej agresji wśród lasu krzyży ofiar i głodu. Sowiecka swołocz zalała nasz kraj zadała nam podwójny cios przyniosła śmierć terror zniszczenie zmieniła Rzeczypospolitej los. I zapłonęły polską krwią śniegi Syberii sowieckie gułagi obozy śmierci Katynia Miednoje i Ostaszkowa tu zbezczeszczono stan rycerski po jednej kuli we wszystkich głowach. Umierali z honorem i ciągle było słychać ich równy krok miarowy jak szli na śmierć z podniesioną głową pod Katyńskie rowy. Dymiły krematoria i słychać było raus gdy szła kolejna grupa do gazu to znów od wschodu krzyczano wpierod ten był szczęśliwy co umierał od razu. Krwawiła Polska a łzy i krew płynęły jak nasza dumna Wisła och jakże ciężkie były te kajdany gdy nasza wolność nagle prysła. Minęły lata mamy wolny kraj obeschły łzy na twarzach i tylko pamięć w sercach naszych trwa i krzyże zmurszałe na leśnych cmentarzach. Za śmierć naszych synów za ból i łzy za sowieckie gułagi i poniżenie daj nam dziś szczęście kraju nasz nie tylko marzenia i dobrobytu cienie. Henryk Siwakowski
 • A 200 000 POLAKÓW na Kresach wyrzniętych jak zwierzęta przez UPA bez grobów, pamięci. .. a na kurhanach wypasają krowy. .. ..
 • @lolek z lm - hahah co za głupiec, dzieciaczku ty w ogóle wiesz kim byli volksdojcze ?
Reklama