UWAGA!

A tymczasem na starówce…

 Elbląg, A tymczasem na starówce…
fot. Michał Skroboszewski

...widoki, które zdecydowanie do najładniejszych nie należą. Stare Miasto, wizytówka Elbląga, poza ładnymi kamieniczkami i nowym placem katedralnym skrywa również miejsca, które straszą. Niestety, mimo starań właścicieli, śmieci ciągle wracają.

Działka na rogu ulic Garbary i Przymurza należy do rąk prywatnych. Od dawna miejsce to jest dość zaniedbane i co chwile pojawiają się tam śmieci.
       – W związku z tym, że jest to teren prywatny, my nie możemy nic z tym zrobić – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta. – Jeśli natomiast chodzi o śmieci, trzeba się zwrócić do Straży Miejskiej.
       - W 2015 roku Straż Miejska dwa razy interweniowała w sprawie nieporządku na tej działce – informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy SM w Elblągu. - Właściciele za każdym razem wywiązywali się z obowiązku jej uprzątnięcia. I tym razem strażnicy sporządzili stosowną dokumentację, która trafi do właścicieli działki. Pozostaje tylko czekać na pozytywne jej efekty. Straż Miejska będzie monitorować tą sprawę.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To wy sami albo dzieci wasze idac (niejednokrotnie pijani) macie problem z trafieniem do śmietnika z papierkiem a potem to wszystko wiatr zawiewa. Nauczcie się sprzątać po sobie to śmieci nie będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  0
  jeślitylkojeślitylkochcesz(2016-02-29)
 • Jestem ciekaw co Pani rzecznik powie o terenie U.M. chodzi o śmietniki na zapleczu Ratusza przy ul.Rzeźnickiej. Jest to główna trasa z parkingu na starówkę dla turystów. Ponadto elblążanie chodzą tą ulicą na msze do katedry. Zdarzyło mi się jechać samochodem tą ulicą kiedy śmieciarka opróżniała pojemniki to ruch był wstrzymany na kilka minut. Może warto przed sezonem turystycznym pomyśleć o rozwiązaniu problemu, bo to watpliwa wizytówka miasta. Włodarze miasta niech zajrzą na zaplecze swoich obiektów, to zobaczą że nie jest tak ładnie i pachnąco jak od frontu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Zdegustowany(2016-02-29)
 • Ludzie sami syfią a potem pretensja, że brudno. Na ziemię, w krzaki czy do wody, zdarza mi się wyrzucić odpady organiczne.
 • mandat za mandatem i porządek będzie. TYLKO trzeba wlepiać -non stop.
 • a ci co mieszkają obok w tej kamiennicy którą widać na zdjęciu to pewnie też sobie śmiecą. !
 • W tym problem, że większość osób nawet nie próbuje wrzucać do śmietnika. .. Zachowują się jak krowa na polu, która narobi i idzie dalej. Zmorą obecnie są wszelkiego rodzaju butelki i puszki. Należę do osób, która, gdy widzi coś takiego, to zwraca uwagę. Nie mi wstyd, tylko tej, która śmieci. Może warto byłoby większą uwagę przykładać do wychowania już w domu oraz przedszkole/szkoła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  0
  DlaChącegoNicTrudnego(2016-02-29)
 • Czysto jest nie tam, gdzie dużo ludzi sprząta, lecz tam, gdzie mało brudzi. ..
 • A moim zdaniem to wstyd, wielki wstyd, jak tak można śmiecić. Proszę o więcej takich reportaży. Ahoj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  hohoho(2016-02-29)
 • Ciekawe zdanie P. Rzecznik czyli "jest to teren prywatny, my nie możemy nic z tym zrobić – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta miasta"" poniewaz zwracałem sie o uporzadkowanie terenu parkingu przy Galeri EL i nie ma efektu. A przeciez jest to działka MIASTA. Czy STraz mIejska moze ukarac Urzad Miejski za brak prawidłowego utrzymania tego terenu?
 • Witam. Codziennie chodzę tą ulicą do pracy. Raz jest lepiej (nie jest to typowa ścieżka powrotów ze "Starówki"), raz gorzej (bliskość gimnazjum i liceum). Niemniej jednak na budynku Poczty Polskiej są zainstalowane kamery - czy to TYLKO "straszaki", które oprócz wandali nie rejestrują również jeżdżących pod prąd kierowców (wystarczy postawić patrol od godziny 6:00 do 8:00 w dniu roboczym).
 • Jeśli są to kamery należące do Poczty, to nic im do jadących pod prąd, czy inne sprawy - niestety. Gdyby zaistniał w tym rejonie problem natury kryminalnej, bądź drogowej, wówczas Policja może zwrócić się do tychże o nagranie z danego dnia. Ot i tyle, a problem śmiecenia między sobą należy rozwiązać. Uczyć gówniarstwo (i nie tylko) porządku, zwracać uwagę, mówić, a przede wszystkim dawać przykład.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  0
  DlaChącegoNicTrudnego(2016-02-29)
Reklama