[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Zadbaj o swoją przyszłość. Idź na wybory!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Abolicyjne naruszenia. Cudzoziemcy z zarzutami

 
Elbląg, Abolicyjne naruszenia. Cudzoziemcy z zarzutami
fot. nadesłana

Dzięki pracy funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wyszło na jaw, że niektórzy obcokrajowcy chcieli podstępnie zalegalizować swój pobyt w Polsce.

Ustawa abolicyjna obowiązywała w latach 2011-2012 i była skierowana między innymi do cudzoziemców, którzy udokumentowali swój pobyt na terenie Polski od grudnia 2007 roku. 10 obywateli Pakistanu zamierzało skorzystać z ustawy i zalegalizować swój pobyt. W tym celu mężczyźni przedstawiali w urzędzie fikcyjne oświadczenia obywateli RP, mówiące o nieprzerwalnym pobycie Pakistańczyków w Polsce. Funkcjonariusze szybko odkryli to fałszerstwo. Żadna z osób świadcząca o pobycie tychże cudzoziemców nawet ich nie znała. Okazało się, że pisanie takiego o świadczenie często odbywało się „tak przy okazji”, na zasadzie „prośby koleżeńskiej”. Niektórzy z cudzoziemców przyjeżdżali do Polski również z innych państw europejskich, tylko po to aby zalegalizować pobyt na terenie RP i tym samym móc podróżować po całej Unii Europejskiej.
       W procederze pośredniczyła obywatelka Polski, która w zamian za pomoc w postępowaniu abolicyjnym oczywiście pobierała opłaty od każdego cudzoziemca w wysokości 700 Euro. W trakcie czynności funkcjonariusze odkryli, że kobieta reprezentowała ponad 160 obcokrajowców w procedurze abolicyjnej.
       Ustalenia Straży Granicznej pozwoliły na postawienie zarzutów 11 osobom zamieszanym w ten nielegalny proceder. To nie koniec działań funkcjonariuszy w tej sprawie.
      
por. SG Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama