UWAGA!

Absolwentem do Olsztyna

 Elbląg, Absolwentem do Olsztyna
fot. arch. AD

Już od 13 marca jeden z przewoźników uruchamia nowe połączenie kolejowe do Olsztyna. Szynobus wyjedzie z Elblaga w każdy piątek o 14.41, a wróci... w niedzielę o 16.22. Tym samym niedzielnym pociągiem będzie można dojechać do Gdańska Wrzeszcza.

  - Nastawiamy się na studentów zaocznych studiujących w Olsztynie - Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy przewoźnika, zdradza kulisy powstania połaczenia.
       Będzie je obsługiwał szynobus mogący zabrać 130 pasażerów. Pociąg pod sympatyczną nazwą "Absolwent" wyjedzie w piątek, z Gdańska Wrzeszcza o 13.32, żeby zameldować się w Elblągu o 14.41 i po dwóch godzinach dojechać do stacji Olsztyn Główny. W niedzielę z Olsztyna pociąg odjedzie o 14.46. Do Elblaga dojedzie o 16.22 i w Gdańsku Wrzeszczu pojawi się o 17.35.
       Nowe połączenie umożliwi przede wszystkim studentom dotarcie na zajęcia w olsztyńskich szkołach. Ułatwi także komunikację naszego miasta ze stolicą województwa. Przewoźnik kolejowy nie wyklucza zwiększenia siatki połaczeń w przypadku sukcesu rynkowego Absolwenta. Bilety na nowy pociąg można kupić w kasie biletowej lub u konduktora.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "wyjedzie w piątek, z Gdańska Wrzeszcza o 14.46,żeby zameldować się w Elblągu o 14.41", cofnie sie w czasie?
 • Z opisu wynika, że to nie żaden tam szynobus tylko co najmniej wehikuł czasu Marty'ego McFly'a, który wyjeżdżając z Gdańska o godz. 14.46 przenosi się w przeszłość - do Elbląga o godz. 14.41.Ekstra, takiej promocji kolei na Żuławach nam do tej pory brakowało. .. Pendolino to przy tym mały pikuś, cała Polska będzie chciała podróżować wehikułem czasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  KibiczProstej(2016-03-03)
 • A to, że tym przewoźnikiem będzie Arriva, to jakaś tajemnica handlowa?
 • To nie tajemnica, tylko zabawna polityka informacyjna Portelu. Nie reklamują nawet kolei, tak jakbuy czekali na jej reklamę :-))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  znafca(2016-03-03)
 • Jak z PWSZ zrobią uniwerek to żeby srolsztyn się przypadkiem nie doczekał naszych Absolwentów
 • Już w Elblągu był nowy pociąg-szynobus i szybko go zabrali czy to nie do olsztyna z powrotem???Racja jeszcze troszeczkę i bedzie uniwerek w Elblągu i pa olsztyniaki. Już pomału zaczynają ol**ac was chętni ten UWM.
 • Były kiedyś przed laty elektroniczne tablice i pokazyeały godz odjazdu pociągu. Nastał olsztyn tablice z peronów wcięło. KIEDY będą nowe lub te co były. I ZEGAR który był na dachu.
 • Każdy nowy pociąg to dobra wiadomość. Korzystajmy więc z tego jeżeli możemy. Arriva to przewożnik, który szuka rynku. Jeżeli beda widzieli zapotrzebowanie, to może wejdą bardziej w nasz region. Pociagiem do Braniewa i dalej, choćby Pieniężna? Albo do Torunia bez przesiadek? Jestem za.
 • Do jakiej kuzwa stolicy?
 • Nie, będzie jechał tydzień.
 • Przecież naszą stolicą jest Gdańsk. To jedno, a drugie. .. kto jeździ do Olsztyna i po co? Przecież to jakaś wiocha w środku lasu z bagnami. Na co nam komunikacja z tym tworem, jak będą znowu potrzebowali naszej kasy, to sami nas znajdą.
 • Na prawdę nie wiem co kieruje ELBLĄŻANAMI, którzy wybierają się na studia do Obszczyna. Mamy swoją uczelnię oraz o wiele bardziej renomowane uczelnie w Gdańsku. Niektórzy chyba rozumują na zasadzie "Olsztyn to stolica, więc tam trzeba studiować a nie w jakimś tam odległym Gdańsku z innego województwa" :) A niby głupia kreska na mapie nic nie zmienia. ..
Reklama