UWAGA!

Aby było nam lepiej

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński w Urzędzie Miejskim rozmawiał z Jerzym Wilkiem m.in. o reindustrializacji Elbląga
Jarosław Kaczyński w Urzędzie Miejskim rozmawiał z Jerzym Wilkiem m.in. o reindustrializacji Elbląga (fot. AD)

To oddanie dwóch mostów oraz nabrzeża to jeden z punktów naszego programu wyborczego. 29 sierpnia, na kolejnej sesji Rady Miejskiej składamy wniosek o obniżenie czynszów oraz cen biletów, a także uporządkowanie ustawy śmieciowej – mówił Jerzy Wilk na dzisiejszej (25 lipca) konferencji prasowej z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Jerzy Wilk, podczas dzisiejszego (25 lipca) oficjalnego otwarcia nabrzeża powiedział, że nie przypisuje sobie sukcesu tej inwestycji, dlatego też na tę uroczystość zaprosił radnych wszystkich klubów – PO, SLD, KWW Witolda Wróblewskiego oraz PiS.
       Początki tej inwestycji sięgają 2007 r., w 2010 r. rozpoczęły się prace budowlane, a dziś (25 lipca), blisko po trzech latach prac, nastąpiło oficjalne otwarcie nabrzeża.
       – To oddanie dwóch mostów oraz nabrzeża to jeden z punktów naszego programu wyborczego. 29 sierpnia, na kolejnej sesji Rady Miejskiej składamy wniosek o obniżenie czynszów oraz cen biletów, a także uporządkowanie ustawy śmieciowej – mówił trzy godziny później prezydent Elbląga. – Tak, jak obiecałem program wyborczy będziemy realizowali nie przez rok, a przez pięć lat, bo chcemy rozwijać nasze miasto. Potrzebne jest tu wsparcie pana prezesa i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
       Jak podkreślał Jarosław Kaczyński prezydent Wilk w swoich decyzjach jest samodzielny, ale jeśli zajdzie taka potrzeba zostanie udzielone mu wsparcie.

  Elbląg, Jerzy Wilk, Jarosław Kaczyński oraz Adam Hofman podczas spotkania z dziennikarzami
Jerzy Wilk, Jarosław Kaczyński oraz Adam Hofman podczas spotkania z dziennikarzami (fot. AD)

– Jesteśmy też przekonani, że są tu na miejscu zasoby, które zupełnie wystarczą do tego, aby to, co jest tutaj do zrobienia wykonać – mówił Jarosław Kaczyński.
       – Mam wielu przyjaciół w Prawie i Sprawiedliwości, kampania wyborcza pokazała ilu znakomitych gości odwiedziło Elbląg. To są byli ministrowie, fachowcy w swoich dziedzinach. Na pewno będę chciał wykorzystać ich wiedzę oraz przyjaźń dla poprawy sytuacji w Elblągu – mówił podczas konferencji Jerzy Wilk. – Natomiast w działaniach będę samodzielny.
       Tuż przed konferencją, o godz. 14, prezydent oraz prezes spotkali się, aby porozmawiać. O czym?
       – Rozmawialiśmy o dalszych planach, była mowa o pewnych inwestycjach, o przedsiębiorcach z pewnych miast, nieodległych, chociaż poza granicą Polski, którzy chcieliby tutaj zainwestować i stworzyć nowe miejsca pracy – mówił prezes Kaczyński, już podczas konferencji prasowej na moście. – Rozmawialiśmy o reindustrializacji Elbląga. Kiedy przyjechałem tutaj w 1989 r. jako kandydat na senatora to było miasto przemysłowe, dzisiaj tak nie jest. Ten proces likwidacji przemysłu to był wielki błąd. Trzeba go naprawiać wszelkimi metodami.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to punktem programu wyborczego było: uroczyste otwarcie nadbrzeża i mostów?
 • Juz nie wiecie co wymysleć, bardzo elegancko postapił pan Wilk, co chcecie, źle
 • KOMU, pytam sie komu lepiej. Proszę o sprecyzowanie zdania.
 • Szanowny Panie Prezydencie - zanim Pan przeprowadzi tą wielką obiecaną "obniżkę czynszów" - proszę o skorygowanie pobierania opłat niewspółmiernych za wodomierze, ciepłomierze, domofony, anteny i inne standardowe urządzenia - wprowadzone bez ładu i składu przez poprzednią mundrą ekipę (świeć Panie już nad nimi) z Ratuszowej. .To jest dopiero draństwo. Wszak sam R. Klim obiecał - to niech teraz "zabłyśnie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  upierdliwylokator(2013-07-25)
 • "To oddanie dwóch mostów oraz nabrzeża to jeden z punktów naszego programu wyborczego". No nie wytrzymam i za chwilę się zsikam, tylko nie wiem jeszcze czy ze złości, czy ze śmiechu. To już naprawdę przekracza wszelkie granice przyzwoitości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  5
  prorok(2013-07-25)
 • Mam nadzieję, że swojego gościa wilk gościł za własne pieniądze?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  9
  allunia(2013-07-25)
 • W programie wyborczym było i wybudował most w 2 tygodnie. Jaka obłuda i cynizm. Najgorsze, że mohery w to uwierzą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  8
  Machupichcę(2013-07-25)
 • Jakie koszty poniosło miasto w związku z wizytą znakomitego gościa pana prezydenta ? Obietnice z mchu i paproci. .. "Ten proces likwidacji przemysłu to był wielki błąd. Trzeba go naprawiać wszelkimi metodami. " Jak przekop mierzei okaże się bublem, a to jest pewne jak 2+2=4,Kaczy Dół zostanie zasypany węglem ze Śląska. W ten sposób powstanie kopalnia odkrywkowa i po przekopie bedziem hute budować i kopalnie węgla, i ze dwie stocznie. Ani się obejrzym, a na Żuławach bedzie Północny Okręg Przemysłowy, czyli POP i największą dzielnicą miasta zostanie Nowa Huta Żuławska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  6
  GłębokaMyśl(2013-07-25)
 • Czy Adaś był tym razem na sucho ? A czy prezydent Wilk Jerzy zadeklarował kiedy prokuratura się zajmie na jego wniosek ściganiem ubeckich metod walki politycznej ? Czy może Adaś coś wspominał o tej sprawie ? Całkiem niedawno wojowniczo się wypowiadał na ten temat. I cziszaa. .. Czas zaintonować: nic-się-nie-sta-ło ? ? ! nic-się-nie-sta-ło ? ? ! nic-się-nie-sta-ło ? ? ! nic-się-nie-sta-ło ? ? !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  GłębokaMyśl(2013-07-25)
 • Super obietnice wyborcze! Jak łatwo poszło. .. .Z całą pewnością póki co nie jest lepiej, ale za to śmieszniej
 • Dobry tytuł; Aby było nam(tym na zdjęciu)lepiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Generallo(2013-07-25)
 • Wilk zjadl babcie i czerwonwgo kapturka ale znalazl sie ktos kto zrobil z wilkiem porzadek ... Bajka a jakby z zycia watek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Czytelnik_MOBI_28706(2013-07-26)
Reklama