UWAGA!

Aby przejście było bezpieczne

 Elbląg, Aby przejście było bezpieczne
fot. Policja

Na przejściu dla pieszych przy ul Nowowiejskiej prowadzącym do Szkoły Podstawowej nr 12 dyżur pełniła osoba przeprowadzająca najmłodszych przez to właśnie przejście. Dziś także swoją służbę miał tam policyjny patrol ruchu drogowego, którego obecność dyscyplinowała kierujących.

Przypominamy, że w tym miejscu z uwagi na bliskość szkoły jest ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ulica Nowowiejska to miejsce o sporym natężeniu ruchu, które jest pod stałym nadzorem policyjnych patroli. Samo przejście jest dobrze oznakowane i widoczne. Teraz z inicjatywy szkoły na przejściu dyżur będzie pełniła osoba w specjalnym odblaskowym stroju. Jej zadaniem będzie bezpieczne przeprowadzanie najmłodszych na drogą stronę jezdni. Inicjatywę wspomagają również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakoś ich tam nie było dzisiaj za to stali z radarem rano w ulubionym miejscu po Mazurskiej i Moście UNii na Dąbka przy rynku.
 • Przejście jest bezpieczne tylko kierowcy czasem zapominają mózgu zabrać z domu. Proponuję kilkadziesiąt metrów przed przejściem poprzeczne pasy "stukające" pod kołami w celu wybudzenia kierowców.
 • Od kiedy na ulicy Nowowiejskiej jest ograniczenie prędkości do 40km/h?
 • stali wiec jesli ich nie widziałes to czas do okulisty stali i w dodatku spisywali taxi rabat
 • Mam takie marzenie, że miasto jest dla ludzi i gdy jedzie samochód to on musi sygnalizować - uwaga, przepuśćcie mnie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  orianka(2016-03-16)
 • W 1997 roku było paru takich STOPEROW tak nas nazywały dzieci. Byłem jednym z nich. Ale miasto przestało płacić szkole i pani dyrektor zrezygnowała z bezpieczeństwa uczniów. Dodam jeszcze, że to bardzo pomaga najmłodszym uczniom w przejściu na drugą stronę jezdni. A proszę zauważyć, że tam mamy przejście dwu- etapowe. pozdrawiam PAN-STOPER
 • A tak:dobrewiadomosci. net. pl/10280-doskonaly-pomysl-na-uliczne-pasy/
 • czy na przejściach dla pieszych nie można postawić nierobów ze straży miejskiej, i tak nic nie robią a kosztuja miasto 1,5 miliona zł rocznie. !!!
Reklama