UWAGA!

Achilles w rodzinie

Od 7 do 18 maja realizowany jest w Polsce profilaktyczny program walki z grzybicą paznokci. W Elblągu bezpłatne badania można wykonać w NZOZ "Twoje zdrowie" przy ul. Robotniczej.

W dziesiątkach gabinetów dermatologicznych, w przychodniach przyszpitalnych i w zoz-ach na terenie całego kraju można skorzystać z bezpłatnej porady lekarza dermatologa i sprawdzić, czy nie jest się chorym. Wskazówką do odwiedzenia lekarza są już niewielkie zmiany na paznokciach i skórze stóp.
     Grzybica stanowi bardzo poważny problem społeczny w Polsce. Jak wykazują statystyki co drugi Polak ma grzybicę stóp, a co piąty grzybicę paznokci. Polska zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem ilości osób chorych na grzybicę paznokci - po Rosji, Czechach i Węgrzech. Choroba ta stanowi poważny problem zdrowotny. Nie leczona może spowodować m.in. astmę alergiczną. Program, który aktualnie jest realizowany w całej Polsce nosi nazwę "Achilles w rodzinie", ponieważ dotyczy całej rodziny. Grzybica jest chorobą zakaźną i jeżeli choruje jedna osoba w rodzinie, to pozostali domowicy także. Na grzybicę w naszym kraju chorują przede wszystkim ludzie starsi, choć nie oznacza to, że nie dotyka ona osób młodych, zwłaszcza czynnie uprawiających sport, uczęszczających do Fitness Klubów, na pływalnie. Źródłem zakażenia są często również ciężkie, nieprzewiewne buty np. Martensy. Są one doskonałym rezerwuarem dla rozwoju grzybni. Pewne jest także, że czynnikami wpływającymi na rozwój choroby są: korzystanie ze wspólnego prysznica, stojący lub chodzący tryb pracy, noszenie kaloszy lub innego obuwia, które nie przepuszcza powietrza, zaburzenia ukrwienia skóry stóp (objaw - zimne, sine stopy), wiek pacjenta powyżej 50 lat, a przede wszystkim występowanie grzybicy w rodzinie.
     Grzybicy nie wolno lekceważyć. Wbrew pozorom nie jest ona wynikiem braku higieny. Wprost przeciwnie - zbyt częste stosowanie mydła z nieodpowiednim, zasadowym pH może osłabiać naturalne bariery ochronne skóry. Wyjałowiona skóra, pozbawiona naturalnych bakterii jest bardziej podatna na zakażenia zarodnikami.
     Szczegółowe informacje można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii 0 800 473 023.
     Na bezpłatne badania zaprasza NZOZ w Elblągu przy ul. Robotniczej po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 232 30 55.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama