UWAGA!

Afera pończosznicza

Elbląg, Logo Inspekcji Handlowej
Logo Inspekcji Handlowej

Delegatura Inspekcji Handlowej w Elblągu kontrolowała prawidłowość oznakowania i jakość wyrobów pończoszniczych. Kontrolę przeprowadzono w 3 placówkach na terenie Elbląga. Zakwestionowano prawidłowość oznakowania 2 partii wyrobów pończoszniczych, ze względu na brak nazwy i adresu producenta na etykietach jednostkowych.

Niewłaściwe oznakowanie produktów dało podstawę do ukarania przedsiębiorcy grzywną w postaci mandatu karnego. Kontrolowany przedsiębiorca dobrowolnie wycofał zakwestionowane wyroby z obrotu handlowego, a po prawidłowym ich oznakowaniu, ponownie wprowadził do sprzedaży.
     Laboratoryjnie zbadano 5 partii wyrobów pończoszniczych, zakwestionowano 1 partię ze względu na niezgodny z deklaracją producenta skład surowcowy. Przedsiębiorca dokonał korekty w składzie surowcowym podanym na opakowaniu i wprowadził wyrób do obrotu.
     W kontrolowanych placówkach działalność gospodarcza była prowadzona legalnie. Miejsce i rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej były zgodne z zakresem określonym w zaświadczeniach i wypisie z rejestru.
     W placówce prowadzącej sprzedaż detaliczną nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie oznaczania towarów cenami i uwidaczniania cen. Ceny wyrobów uwidoczniono w sposób zapewniający prostą i nie budzącą wątpliwości informację o ich wysokości.
     Do producentów kwestionowanych wyrobów pończoszniczych skierowano wystąpienia pokontrolne informujące o wynikach przeprowadzonych badań laboratoryjnych i stwierdzonych w toku kontroli nieprawidłowościach, wnioskując o podjęcie działań w celu ich wyeliminowania.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No to dopiero afera!
 • coś podobnego! towar był prawidłowo oznakowany ( czyżby ceny były podane w widoczny sposób) Nieprawdopodobne!W większości sklepów, na większości towarów nie ma żadnych cen. A może był wcześniej cynk ( będziemy u was. .. )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bazyli(2008-07-14)
 • NIESAMOWITE, PIH się wykazuje, a mam pytanko do PIH'u, jak ma się napis w sklepach: "po odejściu od kasy zwrotów nie przyjmujemy" do prawa, które niejako przestrzegacie? Napis ten widuje prawie w każdym sklepie, a kiedyś w miediach słyszałem ze napis ten jest nieprawny, gdyz niejako wszystko można oddać w dniu zakupu o ile ma się paragon jest nieużywane itp. Dlaczego w innych krajach można oddać i nie zadają bezsensownych pytań?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wielbiciel PIHu(2008-07-14)
 • do wielbiciela PIH-u. .. .niestety nasze prawo nie przewiduje możliwości zwrotu towaru, czy to w dniu zakupu czy nawet po pięciu minutach od zakupu, IH wielokrotnie pisała już na ten temat, więc nie ma senu w tymmiejscu przytaczać uzasadnienia, a to że w inych krajach można a u nas nie to już pretensje do ustawodawcy. .. więc WIelbicelu PIH-u, zebrać 100 tys podpisów i sru z inicjatywą ustawodawczą; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wielbiciel IH-u(2008-07-15)
 • Ale niesamowita afera!!! Koniecznie trzeba powiadomić tvn24 i UWAGĘ!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halinka Kiepska(2008-07-16)
Reklama