UWAGA!

Agrykola w sieci, Dębica jeszcze nie

 Elbląg, Tak wygląda wyszukiwarka, która pomaga zlokalizować groby bliskich (zdjęcie jest jedynie ilustracją do artykułu, nie zawiera prawdziwych danych)
Tak wygląda wyszukiwarka, która pomaga zlokalizować groby bliskich (zdjęcie jest jedynie ilustracją do artykułu, nie zawiera prawdziwych danych)

Pomaga znaleźć lokalizację miejsca pochówku na mapie, przydaje się również i wtedy, gdy trzeba dokonać opłaty, a nawet pozwala na zapalenie znicza, tyle, że...wirtualnego – od końca ubiegłego roku działa specjalna baza danych dostępna w Internecie, dzięki której można odnaleźć groby bliskich. Na razie obejmuje ona jedynie cmentarz Agrykola.

System składa się z dwóch części - tej, która przeznaczona jest dla administracji cmentarza oraz ogólnodostępnej wyszukiwarki. Grobonet, bo taką nosi ona nazwę to proste narzędzie, dzięki któremu wpisując imię i nazwisko zmarłego otrzymamy informacje dotyczące dokładnej lokalizacji grobu (znajduje się tam mapa cmentarza, a także sektor, rząd i numer), widoczne są zdjęcia i personalia. Ponadto na grobie można również zapalić znicz, oczywiście wirtualny. Codziennie pojawia się również informacja, czyja rocznica śmierci przypada danego dnia, widoczna jest również zakładka nekrologi.
       Na razie systemem tym objęty jest cmentarz Agrykola. Jak jednak informuje Andrzej Dratwa, kierownik Wydziału Administracji Cmentarzy w Zarządzie Zieleni Miejskiej, podobne rozwiązanie będzie dostępne w przypadku grobów położonych na Dębicy. Przetarg na to zadanie miasto ogłosiło w maju, natomiast w lipcu wyłoniono najkorzystniejszą ofertę. Jednakże ze względu na ogromną ilość danych (na Dębicy znajduje się 28 tys. grobów i ponad 33 tys. pochowanych) prace te potrwają do końca listopada.
       Grobonet jest częścią ogólnopolskiej wyszukiwarki osób pochowanych, która zawiera ponad 1,5 mln nazwisk z całej Polski. Elbląski odnośnik można odnaleźć na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej, a także poprzez wpisanie w wyszukiwarkę www.polski-cmentarz.com/elblag
      
mw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama