UWAGA!

Akcja Letnia - spotkanie u prezydenta

Zbliżające się wakacje to czas wytężonej pracy służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Duża liczba turystów odwiedzających miasto, dzieci wypoczywające na koloniach, wzmożony ruch drogowy – to tylko kilka czynników decydujących o tym, że ktoś musi czuwać, aby inni mogli bezpiecznie wypoczywać.

Prezydent Henryk Słonina spotkał się z przedstawicielami administracji zespolonej. Podczas spotkania omówione były bieżące tematy związane z działalnością służb, mających wpływ na nasze bezpieczeństwo.
       Głównym tematem spotkania było przygotowanie do sezonu letniego. Uczestnikom spotkania zaprezentowane zostały przedsięwzięcia przygotowywane przez miasto w ramach Akcji Letniej. Tak jak w roku ubiegłym, elbląski samorząd organizuje różne formy wypoczynku – kolonie, półkolonie, obozy sportowe, w których uczestniczyć będzie około 3100 dzieci. Zapewnienie im bezpieczeństwa to priorytetowe zadanie. Komenda Miejska Policji do 25 czerwca prowadzi w szkołach spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas wakacji oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pogadanki te będą także kontynuowane w czasie półkolonii. Policja zapowiada też wzmożone kontrole pojazdów – głównie pod kątem prędkości oraz stanu technicznego autobusów. Lato to również okres wzmożonej pracy służb sanitarnych. Główne zagrożenia dotyczą między innymi jakości wody na kąpieliskach, możliwości wystąpienia chorób układu pokarmowego, czy chorób odkleszczowych. Jak zapowiada Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej każdy turnus letniego wypoczynku, organizowany na terenie miasta, będzie wizytowany a także prowadzony będzie stały nadzór nad formami żywienia. Pracownicy stacji prowadzić będą również działania uświadamiające w celu zminimalizowania zagrożeń. Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna od 26 kwietnia co dwa tygodnie bada jakość wody w Zalewie Wiślanym. Na dzień dzisiejszy woda przydatna jest do kąpieli. Prowadzone są także kontrole obiektów, w których będzie się odbywał letni wypoczynek. Ich stan techniczny sprawdza również Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W okresie wakacji będzie on również kontrolował place zabaw na terenie miasta.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Proponuje zacząć od placu zabaw w centrum miasta- od tyłu Delikatesów na ul. Hetmańskiej. Kiedyś na około ogrodzony płotkiem, obecnie -parking dla samochodów. Dzieci nie mogą grac w piłkę. Ponadto brudno. Okropne i to w centrum miasta. Drugi plac zabaw na ul. Ślusarskiej, gdzie pełno szkieł od butelek.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    czytelniczka_matka(2010-06-17)
Reklama