UWAGA!

Akcja manipulacja (opinia)

 
Elbląg, Akcja manipulacja (opinia)

Jerzy Wilk nie jest człowiekiem z mojej politycznej bajki. Wydawał się być jednak pewnym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca w wyścigu do prezydenckiego fotela. Od czasu przyspieszonych wyborów półtora roku temu cudów nie zdziałał, bo nie mógł, ale udało mu się spełnić parę obietnic (a parę nie) i zgrabnie odciąć kupony od dokonań poprzedników. Miał niezły kontakt z mieszkańcami, uniknął grzechu arogancji i dostawał silne wsparcie od samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Być może to spowodowało, że znalazł się na celowniku jednego z elbląskich portali powiązanego skądinąd z konkurencyjnym kandydatem. Używając retoryki prezesa partii, do której należy prezydent Wilk, można powiedzieć, że doszło do obrzydliwej manipulacji. Metoda jest bardzo prosta. Wystarczy zrobić relację z placu budowy domu Jerzego Wilka. A skoro buduje, to za czyje i jak zdobyte pieniądze? No bo skąd niby ktoś miałby po czterdziestu latach pracy pieniądze na zbudowanie domu?! Wiadomo...Takie insynuacje w naszym społeczeństwie zawsze znajdują grupę wdzięcznych odbiorców, którym bliskie jest postbolszewickie myślenie.
       Dzielni dziennikarze wspomnianego portalu poruszeni do głębi brakiem płotu na budowie wykonali jeszcze obywatelski donos do nadzoru budowlanego, ale i ten cios w kandydata Jerzego Wilka nie okazał się jednak nokautujący, więc uderzono poniżej pasa. Pojawiły się oskarżenia o rzekomą przemoc w rodzinie i alkoholizm, do tego przypisano kandydatowi jakieś dziecko. Takie tam zwyczajowe wyciąganie brudów, za które wyrokiem sądu przyjdzie przepraszać autorom tych historyjek. Pozostał jeszcze jeden, niezdementowany i niezaskarżony przez Jerzego Wilka zarzut - pozostawanie w niesakramentalnym związku małżeńskim i co gorsza, nie bacząc na to, przyjmowanie komunii świętej. Żeby było śmieszniej zarzut stawiany ze świętym oburzeniem na ustach przez dziennikarza, o którym w wielu komentarzach można przeczytać, że z prawem boskim i ludzkim bywał trochę na bakier.
       Osobiście wolałbym, żeby kandydat na prezydenta miał wizję rozwoju miasta i pomysł na zmniejszenie zadłużenia, niż ślub kościelny. Nietrudno mi jest sobie wyobrazić dobrego prezydenta, który „żyje w grzechu” i złego, który gorliwie przestrzega wszystkich przykazań. Jerzy Wilk stał się jednak zakładnikiem swojego elektoratu, dla którego zasady wiary są bardzo ważne, a pole tolerancji bardzo ograniczone. To cena przynależności do partii, które bardzo mocno identyfikują się z kościołem i przyjmują wszystkie jego reguły za swoje.
       Na ile zwolennicy Jerzego Wilka wytrwali w wierze w przestrzeganie przez niego tych reguł przekonamy się już wkrótce po przeliczeniu wyborczych głosów.
       Szkoda tylko, że mieszkańcy Elbląga po raz drugi stracili już szansę na kampanię wyborczą, w której kandydaci będą walczyć wyłącznie na argumenty i prześcigać się w pomysłach na rozwój miasta. Trudno się oprzeć wrażeniu, że ktoś próbuje nami obrzydliwie manipulować.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Domysły! Kto próbuje? Pisać to i zorro może. Może UFO manipuluje nami za pomocą magnesów?
 • jakie to "wielu komentarzach"? propaganda Włodka; ) eeeee
 • Włodek Gęsicki Wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl. pl - i wszystko jasne. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  8
  aaa111(2014-11-05)
 • Brawa dla konkurencyjnego e24 za poszukiwanie prawdy, a gwizdy dla Pana Włodka Gęsickiego bo opinia ta wskazuje na człowieka płaczącego, bo źródełko usycha wraz z malejącymi szansami na reelekcję Jerzego Wilka. Po co Pan pisze takie pierdoły?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  24
  marekAr(2014-11-05)
 • Jest taki wiersz. Na straganie w dzień targowy. .. .ELBLĄŻANIE PO CO WASZE SPORY GŁUPIE WNET I TAK ZGINIECIE W ZUPIE KŁAMSTW, OSZCZERSTW I WSZELKIEGO PLUGASTWA:)Nie dajcie się manipulować. Będę się modlić i pościć w intencji dobra, mądrości i prawości moich rodaków Elblążan. Kocham Was całym sercem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  EmiliaN.(2014-11-05)
 • Tak to jest płacimy, gościowi 12 000 zł miesięcznie. Chcemy wiedzieć o naszym przedstawicielu jak najwięcej. Jeżeli komuś nie odpowiada nie musi startować na prezydenta i po naszą kasę. I tak prezydent Elbląga jest w lepszej sytuacji niz USA, tam obowiązkowo musi podawać wszystkim stan swojego zdrowia, a my tego nie wymagamy. Mam nadzieje że Eg 24 będzie następnego prezydenta tez prześwietlał na każdy możliwy sposób. Nie chcemy płacić sporych pieniędzy osobie która nie jest tego godna i ukrywa jakieś sprawy. Chcesz prywatności siedź w domu, nie startuj na stołek prezydenta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  6
  Elblag.men(2014-11-05)
 • ciekawe dlaczego redaktorzy portela tak wnikliwie analizowali inwestora niemieckiego Szweda ale tego czy Wilk zawinił już nie sprawdza. Czyli jedna sprawa nie warta drugiej> ? Ciekawe kto wazy decyzje. Można nie lubić Szweda ale jeśli ma być rzetelnie to dlaczego nikt z protela nie analizuje tak dogłębnie tego tematu jak w przypadku Szweda? W drugim artykule ludzie z PO napisali żę mają inwestowa z niemiec. Czy ich ktoś też sprawdzi tak oficjalnie napisze czy są w porządku czy mieli coś za uszami? Czy nadal są równie i równiejsi, eeee ale ja głupi szukam prawdy w polityce hehe
 • Też uważam że to manipulacja, nik tu nie napisałe że Elblag 24 wygrał bo Wilk wczesniej miał partnerke co przyznał sad, tylko że elblag 24 przegral. Mam nadzieje że ta osoba zostanie ukarana w Portelu za brak obiektywizmu dziennikarskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  wikiszuka(2014-11-05)
 • Dziwię się, że redaktor jest zaskoczony takim obrotem sprawy. Warto przypomnieć kampanię oszczerstw i kłamstw skierowaną w Nowaczyka i jego ekipę, właśnie przez e24.pl i Kuchejdę. Opublikowane przez niego taśmy jednoznacznie obnażają naiwnośc elblaskich polityków, kórzy dla swoich korzyści w celu zniszczenia przeciwników politycznych i partyjnych, z chęcią i otwartościa z nim wspóldziałali. Wspópracował i nagrywał i Wilka, i później zapewne też Gelert, i innych. Dopóki tego typu typkom będa przydawały powagi wydawałoby sie poważne osoby (wspólne spotkania, rozmowy, zdjecia itd) takie jak radni, prezydenci czy posłowie i posłanki, tak długo będziemy mieli tego typu spektakle. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  5
  spokoloko(2014-11-06)
 • cytat, ,. .trwając w związku niesakramentalnym, najprawdopodobniej nie mogąc postanowić poprawy, nie można otrzymać rozgrzeszenia. Jak każdy człowiek trwający w grzechu ciężkim ma zachować prawdę i czynić pokutę do czasu, kiedy będzie mógł wrócić do pełnej jedności z Bogiem. W tym czasie powinien odsunąć się od Stołu Pańskiego. Przyjmujący Komunię w grzechu ciężkim popełniają świętokradztwo. Tłumaczą, że kierowało nimi gwałtowne duchowe pragnienie, strach przed odrzuceniem. Są to okoliczności subiektywnie łagodzące, ale niezmieniające obiektywnej powagi grzechu świętokradztwa. „Kto bowiem spożywa niegodnie, potępienie sobie spożywa i pije” (1 Kor 11,29). ks. Marek Kruszewski, Idziemy nr 44 (321), 30 października 2011 r. Wstyd Panie Wilk i poruta !!!.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  GośćNiedzielny(2014-11-06)
 • racja, ale lepszy nie kandyduje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  6
  niewazne(2014-11-06)
 • racja, ale lepszy nie kandyduje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  niewazne(2014-11-06)
Reklama