UWAGA!

Akcja Prędkość

 
Elbląg, Akcja Prędkość

W miniony piątek (4 października) przez cały dzień policjanci elbląskiej drogówki, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze w szczególny sposób zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Akcja „Prędkość" przeprowadzana była na terenie miasta i powiatu.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, elbląscy policjanci prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Akcja rozpoczęła się w piątek o godz. 6, a zakończyła o godz. 22. W działaniach wzięły udział policyjne radiowozy z wideorejestratorami, wykorzystane były także laserowe mierniki prędkości. Tylko na terenie naszego miasta policjanci skontrolowali 146 samochodów, nałożyli 95 mandatów na kierowców, w tym 86 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwie osoby zostały zatrzymane za jazdę po alkoholu. Za zły stan techniczny pojazdów 11 kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Doszło do 5 kolizji.
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym. Tego typu akcje będą w dalszym ciągu kontynuowane.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ulubiona metoda Policji na zabranie dowodu rejestracyjnego. NIech pani zaciagnie reczny ( według policjanta to awaryjny), właczy pierwszy bieg i i pusci sprzęgło. Jeśli auto ruszy to znaczy że ręczny jest niesprawny. I tak własnie zabierają dowód.
Reklama