UWAGA!

Akcja zima

 Elbląg, Dla tych, którzy nie mogą wyjechać na ferie w góry, pozostają miejskie atrakcje
Dla tych, którzy nie mogą wyjechać na ferie w góry, pozostają miejskie atrakcje

Urząd Miejski w Elblągu szacuje, że w okresie zbliżających się ferii zimowych z różncyh form zorganizowanego wypoczynku skorzysta ponad 8 tysięcy dzieci i młodzieży.

Z półzimowisk, współorganizowanych przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Elbląg w szkołach podstawowych nr 9, 16 i21 oraz w Młodzieżowym Domu Kultury skorzysta ok. 360 uczestników, w tym 170 rekrutowanych i dofinansowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
     Tegoroczne półzimowiska będą miały bogaty program. W jego ramach przewidziano m.in. zajęcia świetlicowe, korzystanie z sal gimnastycznych, boisk, pracowni komputerowych, uczestnictwo w konkursach muzycznych, plastycznych, dyskotekach, projekcje filmów, wzięcie udziału w spektaklach teatralnych w elbląskim Teatrze Dramatycznym oraz atrakcyjne wycieczki.
     W Młodzieżowym Domu Kultury na czas ferii zawieszone zostaną zajęcia dydaktyczne, a kadra MDK będzie realizowała zajęcia na rzecz dzieci uczestniczących w półzimowisku.
     W okresie ferii zimowych zapewniona zostanie uczniom możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób zorganizowany. Elbląskie szkoły przygotowują na terenie obiektów różnorodne formy wypoczynku m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne w salach gimnastycznych, zajęcia w pracowniach komputerowych i plastycznych, zajęcia muzyczne.
     W 2000 roku Wydział Edukacji był współorganizatorem wypoczynku zimowego dla 8394 dzieci i młodzieży.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama