UWAGA!

Akcja Znicz 2014. Sprawdź, co się będzie działo w rejonie cmentarzy

 
Elbląg, Akcja Znicz 2014. Sprawdź, co się będzie działo w rejonie cmentarzy
(fot. KMP Elbląg)

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych rusza policyjna akcja Znicz 2014. Potrwa od 31 października do 4 listopada.

Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, w tym także eliminowanie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego. - Wiadomo, że w tym okresie będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy, dlatego też naszym priorytetem będzie upłynnianie ruchu. W tym miejscu chciałabym przypomnieć, że jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Nie jeździmy zatem na pamięć, stosujmy się do oznakowania pionowego, a przede wszystkim do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem. Aby uniknąć korków warto też zostawić swoje auta w garażach, oczywiście w miarę możliwości i skorzystać z komunikacji miejskiej, autobusy w tych dniach będą kursować częściej i zatrzymywać się będą w pobliżu cmentarzy - informuje Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.  - Celem działań Znicz jest także zapobieganie popełnianiu przestępstw, w szczególności przeciwko mieniu. Niestety, co roku dochodzi do wielu kradzieży zniczy, kwiatów i innych ozdób z nagrobków. Dlatego oprócz umundurowanych, widocznych policjantów służbę pełnić będą także policjanci po cywilnemu.
       W Elblągu w tych dniach prowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu w okolicach dwóch elbląskich cmentarzy. Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego odwiedzających groby o zapoznanie się ze zmianami.
      
       Cmentarz komunalny Agrykola:
      
       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
      
       1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 30 października od godz. 22., przez całą dobę 1 listopada i dzień 2 listopada do godz. 18. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych (ZZM sp. z o. o, Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru zielonego), które wydawać będzie Urząd Miejski w Elblągu (Departament Rozwoju Inwestycji i Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 tel. 55/ 239 32 43)
      
       2) ul. Chrobrego na odcinku od ul. Tczewskiej do ul. Żurawiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy,
      
       3) ul. Grudziądzka (od strony ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu
      
       4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
       1) parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
       2) ul. Chrobrego (od Tczewskiej do Żurawiej), gdzie możliwość parkowania będzie po lewej stronie, na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
      
       Cmentarz komunalny Dębica:
       I. Zmiany w organizacji ruchu drogowego:
      
       1) od 31 października godz. 6. do 2 listopada do godz. 20. ruch drogowy w obrębie pętli autobusowych Cmentarza Komunalnego Dębica (górna i dolna pętla) będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,
      
       2) od 1 listopada godz. 6. do 2 listopada godz. 20. ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i Rawską do górnej pętli cmentarza będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:
       a) autobusów komunikacji zbiorowej oraz autobusów przewoźników prywatnych posiadających przepustkę ZKM Sp. z o. o. w Elblągu na ul. Browarnej 90, tel. centrali 55/ 230 79 00.
       b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję.
       c) służb miejskich i porządkowych (ZZM sp. z o.o., Cleaner sp. jw, ZUO sp. z o.o.)
       d) pojazdów zaopatrzenia sprzedających kwiaty, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej sp. z o.o. w Elblągu, tel. 55/ 234 15 16.
       e) mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej i Warmińskiej za okazaniem dokumentu.
       f) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22
      
       3) 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów będzie wyłączona, a ruch drogowy w zależności od potrzeb może być kierowany przez Policję.
      
       4) ruch pieszych - na odcinku ul. Łęczyckiej do nowej pętli cmentarza będzie odbywał się chodnikiem, a na odcinku pomiędzy obu pętlami autobusowymi piesi mogą poruszać się wyłącznie wewnętrznymi alejkami Cmentarza Dębica, ponieważ na poboczu i jezdni ul. Łęczyckiej obowiązuje „zakaz ruchu pieszego”.
      
       II. Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy cmentarza
      
       1) ul. Łęczycka na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22) na odcinku od ul. Dalekiej do górnej pętli Dębicy. Parkowanie po lewej stronie, na jezdni.
      
       2) parkingi przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Pojazdy te muszą posiadać umieszczone za przednią szybą pojazdu karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych (wydawane przez Departament Społeczny Urzędu Miejskiego w Elblągu tel. 55/ 239-30-23). Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.
      
       Zarząd Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. przygotuje i opublikuje informację o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przed i w trakcie święta Wszystkich Świętych.
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama