UWAGA!

Aktywne wakacje seniorów

 
Elbląg, Aktywne wakacje seniorów

Seniorzy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu dzięki, bogatej ofercie rekreacji i wypoczynku przygotowanej na wakacje nie mają czasu na nudę. Pogoda wprawdzie nie rozpieszcza, ale nie stanowi to przeszkody dla uczestników uprawiania nordic walking, którzy wspólnie z instruktorem przemieszczają szlaki Parku Bażantarnia nawet jeśli „trochę kapie”.

Zainteresowani historią Elbląga zwiedzali Stare Miasto z panią dr Grażyną Nawrolską na spacerze dawnymi ulicami miasta. Wrażenia wspaniałe.
       Miłośnicy Bażantarni spotkali się na spacerze podczas którego z historią powstania i walorami przyrodniczymi tego miejsca zapoznała uczestników mgr Beata Stanisławska - pilot turystyczny.
       W tenisa stołowego grają uczestnicy sekcji pod okiem prowadzącego Sylwestra Glinieckiego, słuchacza UTWiON- wielokrotnego mistrza w swojej kategorii wiekowej.
       Nasi słuchacze wyjechali na wycieczki na Ziemię Kielecką i Kaszuby. Dużo zobaczyli, zrelaksowali się i wrócili pełni wrażeń.
       A w perspektywie wycieczka na Krym – bardzo atrakcyjna i wyczekiwana z niecierpliwością. Wyjazd 26 sierpnia, a powrót 8 września. O wrażeniach napiszemy.
       Czas szybko mija, ani się obejrzymy i rozpoczniemy kolejny już, 13 rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych. Niezdecydowanych zapraszamy do naszego grona. Naprawdę warto. Nasi słuchacze poszerzają swoją wiedzę na wykładach z różnych dziedzin, realizują swoje pasje w sekcjach zainteresowań, uczą się języków obcych, poprawiają kondycję fizyczną na zajęciach rehabilitacyjnych, basenie oraz bawią się na wieczorkach tematycznych.
       Słuchacze, którzy dotychczas nie zdążyli i nowe osoby mogą jeszcze się zapisać we wtorki i środy od 10-14 w biurze przy ulicy Rzeźnickiej 14-15, na Starym Mieście.
       Rok akademicki 2011/2012 tradycyjnie rozpoczniemy Senioriadą, na którą zapraszamy wszystkich Seniorów. Zbiórka 3 października o godz. 10 przy Bramie Targowej.
       Działalność Uniwersytetu w Elblągu oraz zajęcia wakacyjne są współfinansowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Miasta Elbląga.
      
Maria Muzińska, UTWiON
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama