UWAGA!

Alkohol i narkotyki - akcja policji

 Elbląg, Alkohol i narkotyki - akcja policji
fot. (arch. portEl.pl)

Wczoraj (20 października) policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane w szczególności na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali w sumie pięć osób, które kierowały pojazdami na „podwójnym gazie” i jedną pod wpływem narkotyków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu dzisiaj o godzinie 6 zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". W akcji wzięło udział 17 policjantów i 1 funkcjonariusz straży granicznej. Łącznie skontrolowali oni 520 kierowców. Niestety, aż 5 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu z czego jeden w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo jeden kierujący był pod wpływem środków odurzających.
       Podczas 24-godzinnej akcji policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i wyeliminowaniu z ruchu tych, którzy kierują samochodami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W działaniach wykorzystane zostały znajdujące się na wyposażeniu elbląskiej policji różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie.
       Niechlubnym rekordzistą okazał się Mariusz Ch., który na ul. Lotniczej w Elblągu kierował samochodem marki Audi. 26-latek miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Uwagę funkcjonariuszy Ruchu Drogowego zwróciła również 31-letnia Małgorzata K. – mieszkanka gminy Gronowo Elbląskie. Wczoraj na ul. Warszawskiej w Elblągu o godzinie 07.30 kierowała vw transporterem. Badanie alkotestem wykazało 0,6 promila alkoholu. Dodatkowo Małgorzata K. nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.
       Kierującym samochodami w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia a także zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującym pojazdami w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
      
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szkoda że nie skoncentrowali się na maksymalnej liczbie skontrolowania swoich kolegów po fachu bo podejrzewam że w badanych nie było ani jednego policjanta ani strażanika granicznego co jest bardzo podejrzane
 • hahaha to mi się udało, nie byłem pijany ale na kacu że mnie w pracy trzymało do południa, ale na szczęście ulice miasta przemierzyłem jeszcze przed 6,zgodnie z zasadą, kto rano wstaje. ..
 • Ja tez dużo jeżdzę na kacu ale trzeba wiedzieć którędy
 • a ja widziałam jak prewencja zatrzymała rekordzistę na lotniczej a nie ruch drogowy
 • mnie też kontrolowali. Bardzo nie miła atmosfera i czuć było pogarde dla kierowców. Może akurat trafiłam na takiego policjanta ale ogólnie wielki NEGATYW. Współczuje żonie takiego gbura.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Ania.Ania(2014-10-21)
 • tego dowcipnisia co tył na kacu i się przyznał łatwo namierzyć i przykładnie ukarać
 • Szanowni Państwo, jeśli również dla Was ważne jest NASZE bezpieczeństwo oraz uważacie za niezbędne "wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających" proponuję aby ten garbaty funkcjonariusz ze zdjęcia przeprowadził test trzeźwości wśród pracowników Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Straży Miejskiej, wtedy oczyścimy szeregi tych służb z pijaków i ćpunów. Wydaje mi się że ma to fundamentalne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i nie wiem jak WY ale ja chciałbym żeby prawo egzekwowali ludzie którzy sami je przestrzegają. Zdaję sobie sprawę że mój pomysł spotka się z krytyką : 1 policjantów 2: strażżżników miejskich 3: rodzin policyjnych 4: fanatyków służb mundurowych 5: ludzi którzy służby mundurowe znają z propagandowych artykułów w mediach, którzy karmieni są STATYSTYKAMI POZDRAWIAM TRZEŹWO MYŚLĄCYCH PS. polecam przyjrzeć się funkcjonariuszom bawiącym się w elbląskich lokalach rozrywkowych - pod wpływem czego są??? a na drugi dzień zatrzymują ludzi i zachowują się jakby byli najmądrzejsi na świecie
 • zgadzam sie SSR. Skoro wymagamy trzeźwości od wszystkich to policjanci, strażnicy i mundurówki nie są wyjęci spod prawa a wręcz powinni świecić przykładem. Głosy krytyki napiszą tylko ci którzy mają coś za uszami bo uczciwi nie będą mieć z badaniem żadnego problemu.
 • Może więcej kontroli na pod elbląskich wioskach, nie tylko pod względem kierowania pojazdami po spożyciu alkoholi, ale przede wszystkim pod względem złych stanów technicznych pojazdów jak również prędkości jazdy w miejscach, gdzie są ograniczenia do których kierowcy w ogóle się nie stosują. Plagą również są wycieki olejów jakie często są spotykane na drogach powiatowych. Właśnie pod tym względem powinna policja prowadzić (przede wszystkim urządzenia rolnicze) kontrolę nie tylko raz w roku, ale przynajmniej parę razy w miesiącu, bo tylko przy częstych kontrolach są w stanie wyeliminować te pojazdy i kierowców, którzy nie chcą stosować się do przepisów i mają gdzieś bezpieczeństwo innych użytkowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  xxccyy(2014-10-22)
 • Oj Aniu. Aniu trzeba było być trzeźwym to nie czułoby się pogardy. Nie dziwię się policjantom, którzy czują pogardę wobezc nietrzeźwych. Ja miałem miłą atmosferę bo zamiast pić w niedzielę poszedłem z dziećmi na spacer. Może warto aktywniej spędzać niedziele wówczas nie bedziemy sie bać alkomatu w rękach policji.
Reklama