UWAGA!

Ambasador Białorusi z wizytą w Elblągu

 
Elbląg, Ambasador Białorusi z wizytą w Elblągu
fot. nadesłana

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski gościł dziś (23 grudnia) w Urzędzie Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Białoruś w RP, Pana Aleksandra Averyanova wraz z małżonką. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału naszego miasta i rozmów o współpracy polsko-białoruskiej.

W spotkaniu z Ambasadorem Białorusi w Polsce oprócz Prezydenta Witolda Wróblewskiego udział wzięli również: prof. Zbigniew Walczyk – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Arkadiusz Zgliński – dyrektor Zarządu Portu Morskiego oraz Hanna Skrobotun i Monika Prażak - Michałowska z Klastra Turystycznego, którzy szczegółowo przedstawili swoją dotychczasową działalność i możliwości współpracy ze stroną białoruską.
       - Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie. Jestem w Elblągu po raz trzeci. Pierwszy raz byłem w Państwa mieście wiele lat temu i muszę przyznać, że bardzo się rozwinęło. Dzięki Państwa prezentacjom widzę wiele obszarów, w których moglibyśmy nawiązać współpracę. Jesteśmy na nią otwarci – podkreślał Ambasador Aleksandr Averyanov.
       Ambasador zaproponował również, aby w Elblągu zorganizowane zostało polsko-białoruskie Forum Ekonomiczne, dzięki któremu możliwe będzie nawiązanie bezpośredniej współpracy między przedsiębiorcami poszczególnych branż. Szczegóły tego przedsięwzięcia będą omawiane przez grupy robocze po nowym roku.
       Po oficjalnym spotkaniu w Urzędzie Miejskim goście zwiedzili browar oraz Elbląski Park Technologiczny.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama