UWAGA!

Amfiteatr niszczeje od lat, bo pieniędzy brak

 
Elbląg, Amfiteatr w Parku Dolinka niszczeje, bo nie ma pieniędzy na jego rewitalizację
Amfiteatr w Parku Dolinka niszczeje, bo nie ma pieniędzy na jego rewitalizację (fot. AD)

To miejsce kiedyś tętniło życiem. Tu odbywały się koncerty gwiazd, spektakle kabaretowe, przeglądy lokalnych zespołów muzycznych, a także prezentacje wokalnych i tanecznych talentów przedszkolaków i uczniów elbląskich szkół. Kiedyś, bo teraz (zresztą proces postępuje od kilku lat) amfiteatr w Parku Dolinka niszczeje. Niby był pomysł na jego rewitalizację, ale brakuje pieniędzy. I nic nie wskazuje na to, by się znalazły. No, chyba że z unijnej kasy, bo w miejskiej pustki.

Ten, wybudowany w latach 70. XX w., obiekt nigdy nie przechodził gruntownego remontu. W 2010 r. pojawił się projekt odnowy tego miejsca i …właściwie na tym się skończyło. Pomysł skorzystania z unijnych środków upadł, ze względu na zbyt duży wkład własny miasta. Jednakże projekt wciąż istnieje, wymagałby jedynie aktualizacji.
       - Jest projekt funkcjonalno-użytkowy, który zakłada powstanie 2500 miejsc krzesełkowych, scenę, garderobę, kasę, bramki, tak, by na tym obiekcie w Parku Dolinka mogłyby być organizowane imprezy rozrywkowe - mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta Elbląga. - Jest on wpisany w strategię rozwoju miasta na lata 2020+. Jednak rewitalizacja amfiteatru musiałaby być wykonana z wykorzystaniem środków zewnętrznych i tylko wtedy, gdy kondycja finansowa miasta na to pozwoli (konieczny jest bowiem wkład własny). I tak mogłoby się stać w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, tematu nie uważamy za zamknięty - zaznacza urzędnik.
       Póki co jednak, amfiteatr w Parku Dolinka jest zamknięty. Na niszczejących schodach przysiadają elblążanie, ale w dużej mierze nie ci, którzy łakną kulturalnej rozrywki. Żelazna konstrukcja nad sceną rdzewieje. A szkoda, bo to miejsce, w pięknych okolicznościach przyrody, mogłoby tętnić życiem. Szczególnie w wakacyjny czas.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • 25 lat wolności. .. .. Dokąd zmierzasz mój biedny kraju???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  2
  zrozpaczony(2014-07-02)
 • na niesamowicie istotny w życiu społecznym naszego miasta biuletyn pieniądze się znajdują. .. klasa!
 • dzieki WILKU, na szczeście wybory nadchodzą. PO skompromitowane, PIS nic nie warty, SLD nie trzeba komentować. kto nam zatem zostal?
 • a na utrzymanie straży miejskiej pieniądze są
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  2
  jan152(2014-07-02)
 • konstrukcja dachu mylicie sie nie jest ze stali to zwykłe belki szalunkowe najlepiej wszystko rozebrać tak jak basen bo na razie po dolince rozchodza się tylko wilcze echa
 • Na ślimaka były pieniądze, na imprezy wszelkiego rodzaju też !
 • Skoro Miasto samo nie potrafi znaleźć pieniędzy w dziurawej kieszeni to może znajdzie sponsora który wykupi się w nazwę miejsca i sam załatwi sprawę remontu bez podstawionych przetargów?
 • Komuś zależy na tym aby nic tam nie robiono. Mieszkańcom obok? :) Boją się cyklicznych hałasów? Pomyślcie tylko. .. urzędnik sam z siebie nic nie robi. Tutaj musi zadziałać siła wyższa która nada ton przedsięwzięciu przywrócenia obiektu do łask chociażby dla kameralnych imprez, które z pewnością nie zakłócą spokoju mieszkańców z nowo-starego bloku stojącego obok amfiteatru. Jedna decyzja i obiekt odnowiony. Komuś nie zależy, ktoś dobrze to odracza i ściemnia :)
 • Nawet te płyty chodnikowe i inne metalowe przedmioty są ciekawe jako relikt minionej epoki i nie warto ich ściągać a wyremontować i po krzyku, ale po co. .. niech korniki zatańczą ostatni raaaazzz; )
 • Wszystko niszczeje. Pewnie za jakiś czas kolejny deweloper postawi na Dolince blok. .. Przykro, bo miasto, w którym nie ma wspólnej przestrzeni miejskiej, gdzie ludzie mogą spędzać miło czas, umrze.
 • Jeśli chodzi o odroczenia to może ta sama osoba która załatwiła spowalniacze na Moniuszki? Chyba że w okolicy znalazł się ktoś ważniejszy i równie wrażliwy na hałas.
 • Gdyby UM oddał go w prywatne ręce, prywatny właściciel zrobił by z niego cacuszko :)
Reklama