UWAGA!

Amfiteatr odzyska dawny blask. Zobacz, jak będzie wyglądał

 
Elbląg, Amfiteatr odzyska dawny blask. Zobacz, jak będzie wyglądał

Dawniej to miejsce tętniło życiem. Z czasem koncertów, spektakli i szkolnych przeglądów było coraz mniej, a obiekt zaczął popadać w ruinę. Pojawiło się jednak światełko w tunelu – powstał nowy projekt odnowy amfiteatru, który ma ułatwić drogę do pozyskania funduszy.

Amfiteatr w Parku Dolinka, który kiedyś był nazywany Parkiem 25-lecia PRL, w latach 90. gromadził tłumy elblążan. Na scenie pojawiały się takie zespoły jak Closterkeller czy Jafia Namuel, można było tu obejrzeć spektakle kabaretowe, a także prezentacje wokalne czy taneczne uczniów elbląskich szkół. Z czasem miejsce to wypadło z oficjalnego obiegu, a obiekt, który od lat 70. nie przechodził gruntownego remontu, coraz bardziej popada w ruinę.
       - Jest to wyjątkowe miejsce. Chcielibyśmy wykorzystać jego walory, tak aby stało się ono miejscem wypoczynku, spotkań i rekreacji – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta. - Z pewnością dodatkowe atrakcje przyczynią się do jeszcze większego zainteresowania mieszkańców i turystów tym obszarem.
       I dlatego miasto odświeżyło projekt, który powstał w 2010 r. To pierwszy krok do tego, by pozyskać fundusze na odnowę tego miejsca, na razie trudno jednak mówić o konkretach.
       Projekt zakłada 2500 miejsc siedzących, scenę, garderobę, będzie też kasa i bramki. Obiekt będzie też w części zadaszony.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama