UWAGA!

Amfiteatr ogrodzony

 Elbląg, Teren wokół amfiteatru został już ogrodzony
Teren wokół amfiteatru został już ogrodzony (fot. Anna Dembińska)

Dostępu do amfiteatru w parku Dolinka broni już płot. Faktem stało się to, co zapowiadaliśmy - niszczejący obiekt zostanie rozebrany. Na pierwszy ogień pójdą trybuny.

Amfiteatr zostanie rozebrany, bo jest w złym stanie technicznym, a na jego modernizację, jak twierdzi prezydent, nie ma w budżecie miasta pieniędzy. Nie udało się też pozyskać na ten cel funduszy unijnych.
       Zarząd Zieleni Miejskiej kilka tygodni temu skierował do ratusza pismo, w którym informował o tragicznym stanie plenerowej infrastruktury i sugerował, by ją rozebrać. Prezydent zdecydował, że najpierw na amfiteatr "rzucą okiem" inspektorzy nadzoru budowlanego. W czerwcu taka ekspertyza została przeprowadzona. Wykazała, że "w bardzo złym stanie są płyty chodnikowe i ułożone pionowo prefabrykaty, które razem tworzą trybuny. Elementy te są spękane i zaczynają się osuwać w kierunku sceny. Zdewastowane lub powyrywane są drewniane ławki zamontowane na trybunach. W złym stanie jest również chodnik znajdujący się tuż przed sceną. Nieco lepiej zachowane są schody i murki rozdzielające sektory, choć i tu występują spękania. Scena i konstrukcja dachu, mimo widocznych znaków zużycia, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia."
       Po tej opinii Zarząd Zieleni Miejskiej, który zarządza parkiem, zaplanował rozbiórkę obiektu. W ostatnich dniach teren został ogrodzony, prace rozbiórkowe rozpoczną się od trybun, choć nie wiadomo kiedy do nich dojdzie.    
       „ Prace rozbiórkowe nie przekreślają definitywnie sposobu wykorzystania tego miejsca. Co więcej, jakakolwiek przyszła inwestycja wymagałaby całkowitej rozbiórki wszystkich znajdujących się tam obecnie elementów” – pisało kilka dni temu do mediów Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
RG, A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I co zamiast amfiteatru to tu bedzie, nastepny "parking ze szlabanem", bo ostatnio tylko to sie buduje w tym zaj. .. .miescie, burzycie niektorym wspomnienia, ale to ich nic nie obchodzi,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  3
  ccccc(2015-07-18)
 • nie wymaga rozbiórki całość tylko elementy które są niebezpieczne, po co wydawać pieniądze jak są braki w kasie, cały park jest w podobnym stanie technicznym, bzdura albo nabijanie kasy ZZM.
 • dokladnie piszesz tak jak jest, w pobliżu byl kiedyś ładny fajny plac zabaw dla dzieci, a co teraz jest 'PUSTKA" i to oni maja w glowach pozdrawiam
 • plac zabaw jeszcze "fajniejszy" został przeniesiony w dogodniejsze miejsce bliżej Agrykola, w tamtej lokalizacji był narażony na ataki wandali i samotne matki bały się tam zapuszczać bo daleko od ludzi i często właśnie PUSTY stał, a ten nowy plac zabaw pięknie tętni życiem, ale co taki malkontent może o tym wiedzieć?
 • Nędza miasta i nieudolność władz " NIE BĘDZIE NICZEGO"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  0
  kkkko(2015-07-18)
 • to kolebka tego parku. Zamiast doprowadzić do stanu używalności bezmózgowi urzędnicy wolą rozj. .ć i ziemie zaorać. Co rządzi tymi chorymi łbami ?
 • Proponuje protest w tej sprawie. Myślę, że skoro nie ma kasy na remont to po co to burzyć. My lubimy nawet na tych zniszczonych murkach tam posiedzieć. Zostawicie Dolinkę i się weźcie lepiej choćby za ścieżki rowerowe, albo za dzielnice gdzie ludzie nie mają toalet w mieszkaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  1
  hejjja(2015-07-18)
 • Żenujące sukcesy PO, Gelertowej i Wróblewskiego
 • Smiech na sali. .. .takie rzady wybieramy, najlepiej cofac sie do epoki kamienia lupanego, wielki problem bo plytki sa spekane, nieudolnosc widac wszedzie, lepiej uciekac z tego miasta bo przecietny mieszkaniec, by chyba zrobil inaczej. ..
 • Idą wybory POdziękować za, Basen Miejski, Amfiteatr, Prom w Kępinach, rozgrzebaną Nowowiejską przez 2 lata i utopienia forsy !
 • Wróblewski i PO z Elbląga zrobiło zadupie i Ciemnogród !
 • Rozbiorą, działkę sprzedadzą i ktoś sobie postawi tam wypasiony dom.
Reklama