UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Angielski dla dzieci - naturalnie

2014-01-21
07:00
 

Choć bezbolesna nauka języka obcego wydaje się być marzeniem nie do zrealizowania, dla dzieci wszystko jest możliwe. Ich umiejętności uczenia się pozwalają im przyswoić sobie setki słówek i nauczyć się wymawiać obcojęzyczne wyrazy równie prawidłowo, jak ojczyste. A wszystko to podczas zabawy.

Tradycyjne sposoby nauczania języków były nieodpowiednie dla najmłodszych dzieci, a tym starszym sprawiały wiele trudności przez konieczność żmudnego zapamiętywania słówek i reguł gramatycznych. Tymczasem opanowywanie języka obcego przychodzi najmłodszym niezwykle łatwo, jeżeli szkolenie jest ciekawe i bazuje na naturalnych u dzieci zdolnościach. Brytyjska lingwistka Helen Doron, zainspirowana sposobem uczenia gry na skrzypcach stworzonym przez doktora Suzuki, opracowała własną metodę nauki angielskiego dla dzieci. Wychodząc z założenia, że dla najmłodszych najważniejsza jest zabawa, stworzyła nowy sposób wspomagania rozwoju umiejętności językowych. Tak powstała szkoła języka angielskiego Helen Doron.
       Metoda ta wykorzystuje naturalną u dzieci chęć poznawania świata i ich fenomenalne zdolności uczenia się. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele informacji dzieci muszą przyswoić w ciągu pierwszych lat życia. Rozwijające się dziecko uczy się używać swoich zmysłów, manipulować przedmiotami, poznaje podstawowe relacje społeczne, przyswaja znaczenie słów, które wypowiadają rodzice, a jego aparat mowy dostosowuje się do obecnych w rodzimym języku dźwięków. Nauka języka ojczystego zajmuje 2-3 lata. W tym czasie jego umysł jest niezwykle chłonny, a liczba dźwięków i słów, które może sobie przyswoić – praktycznie nieograniczona. Małe dziecko czerpie z otoczenia, ile tylko może. Jest to najlepszy okres, by uczyć je obcego języka. U osób dwujęzycznych proces ten przebiega bez konieczności zewnętrznego wspomagania go, jednak nawet maluchy, których rodzice mówią w jednym języku można dzięki metodzie Helen Doron nauczyć angielskiego.
       Dodatkowo nauka wspomaga ogólny rozwój dziecka, stymulując jego możliwości. Dziecięcy mózg potrzebuje bodźców, by móc prawidłowo się rozwijać, a maksymalne wykorzystanie jego zdolności bez szkody dla dziecka (które uczy się przez zabawę) pozwala zwiększyć jego możliwości intelektualne. Najważniejsza część rozwoju mózgu ma miejsce do szóstego roku życia i właśnie w tym czasie warto wzmacniać kompetencje językowe malucha. Angielskiego można uczyć się już od trzeciego miesiąca życia – dziecko nie musi umieć mówić, by rozumieć znaczenia i rozróżniać dźwięki. W swoim czasie zacznie się posługiwać zarówno językiem ojczystym, jak i obcym.
       Nauka przez zabawę pozwala uniknąć zmęczenia. Tak, jak w grach z rówieśnikami dzieci „umawiają się”, że są na Dzikim Zachodzie albo w sklepie – w szkole Helen Doron przenoszą się do anglojęzycznego kraju, gdzie mówi się tylko w obcym języku. Dzieci siedzą na dywanie, jak podczas zabaw w domu, a najmłodszym dodatkowo towarzyszą rodzice, dzięki czemu maluchy czują się bezpiecznie. W domu odsłuchują specjalnie przygotowane nagrania z wierszykami i piosenkami, przy okazji powtarzając słownictwo.
       Okazuje się, że przygodę z językiem angielskim można zacząć już w bardzo młodym wieku: ważne, by dla dziecka była to ekscytująca zabawa, podczas której przyjemne łączy się z pożytecznym. Dla dzieci poznawanie świata jest zabawą – może nią być również nauka języka obcego.
       Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe w naszym centrum w Elblągu oraz do korzystania z pomocy do nauki języka angielskiego:
      

 


       Dla maluchów

       platforma z grami
       •
aplikacja na urządzenia mobilne z systemem Android
       •
piosenki po angielsku
      
       Dla starszaków i młodzieży

       •angielskojęzyczne radio dla uczących się języka angielskiego
       •piosenki z naszych kursów dla młodzieży.
      
      

Zajęcia odbywają się w pasażu handlowym przy Gildii Kupców Żuławskich,
       ul. Płk. Dąbka 138/2 – wejście do Centrum Helen Doron znajduje się od strony parkingu.

      
----------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl