UWAGA!

Aniołowo i Armenia

Elbląg, Aniołowo i Armenia
(fot. orzeu)

Szkoła Podstawowa nr 19 i Zespół Szkół Technicznych wygrały dwa najważniejsze konkursy podczas eliminacji wojewódzkich Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”, które odbyły się wczoraj (1 kwietnia) w centrum kultury Światowid. Zobacz fotoreportaż .

Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda” to impreza skierowana do uczniów, nauczycieli i rodziców. Jej głównym celem jest edukacja regionalna i ekologiczna, rozwój turystyki szkolnej i promocja najciekawszych miejsc w naszym województwie, w Polsce i na świecie.
     - To spotkanie szkół oraz doskonała okazja do autoprezentacji i nawiązywania kontaktów - mówi Dorota Życzkowska, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 18, koordynator regionalny SGT. - Najlepsze zespoły będą reprezentować nasze województwo podczas finału SGT „Przygoda”, który odbędzie od 30 maja do 1 czerwca w Szczecinie.
     Impreza organizowana od lat przez SP 18 cieszy się już niezłym prestiżem, bo w tym roku patronat nad nią objęli: Prezydent Elbląga, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Patronem medialnym jest m.in. portEl.
     Podczas Giełdy odbywa się kilka konkursów. Wyniki prezentacji scenicznych znajdziecie w tekście „Przygoda” na scenie . Wiele działo się też w sali sportowej Światowida, gdzie odbywały się najważniejsze konkursy SGT. Ich uczestnicy wystawili tam stoiska - punkty informacji turystycznej, na których musieli, oddziałując na zmysły, ale także słownie, przekonywać o walorach prezentowanych regionów i krajów, zachęcając do zainteresowania się nimi i odwiedzenia ich. Oddziaływali na wszystkie zmysły - poprzez aranżację i scenografie stoiska, regionalne potrawy i napoje serwowane zwiedzającym, tańce i scenki dramatyczne.
     Konkurs dla szkół podstawowych i przedszkoli nazywa się „Świat w zmysłach”. Pierwsze miejsce i nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdobyła w nim Szkoła Podstawowa nr 19, która zaprezentowała Armenię. Drugie miejsce zajęło Przedszkole „Małego Turysty” nr 13 (prezentowany kraj to Dominikana), trzecie - Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu (prezentowany kraj to Indie).
     Konkurs dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nazywa się natomiast „Region w zmysłach”. Pierwsze miejsce i nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdobył w nim Zespół Szkół Technicznych, a prezentowany region to wieś Aniołowo. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Gospodarczych - prezentowany region to Żuławy, miejsce trzecie Bursie Szkolnej nr 2 - prezentowany region to Górowo Iławieckie.
     Laureaci pierwszych i drugich miejsc w tych konkursach otrzymali zaproszenie na finał ogólnopolski do Szczecina, gdzie będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie.
     Tegoroczną osobowością SGT „Przygoda” - wyróżnioną spośród ponad 200 uczestników - została Barbara Szafoni z Zespołu Szkół Technicznych.
     - Dziękuję naszym przygodowym współorganizatorom: CKiWM Światowid, PTTK Oddziałowi Ziemi Elbląskiej, Szkole Policealnej im. J. Romanowskiej „Medyk” w Elblągu oraz nauczycielom z SP 18. Bez nich by się nam nie udało. Dziękuję także sponsorom: PGNiG Gazowni Gdańskiej, PZU, PKO BP oraz wszystkim, którzy nas wsparli. Trzymajcie kciuki za zespoły na finale 1 czerwca. Pozdrawiam przygodowo - mówi Dorota Życzkowska.
     

 

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Bardzo przepraszam, ale II miejsce wsód szkół ponadgimnazjalnych zajęlismy my:ZESPół SZKół EKONOMICZNYCH
 • Tak w konkursie scenicznym "Pasje regionu". Czytaj ze zrozumieniem i dokładnie a potem komentuj. Tu jest mowa o czterem II miejscach.
 • Tutaj przedstawione są dwa konkursy "Świat w zmysłach" i "Region w zmysłach" w których nie zajęliście II miejsca, tylko my Zespół Szkół Gospodarczych; ) Fajna imprezka!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczeń ZSG(2008-04-03)
 • najlepiej zaprezentowala sie Armenia!! po prostu genialnie! piekne tance, smaczne jedzenie, ktorego bylo duzo, dla wszystkich! i ta arka!! swietny pomysl! gratuluje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  primabalerinnna(2008-04-03)
 • Gratulacje dla przedszkolaków z przedszkola nr 13.byliście rewelacyjni nie do przebicia. Ogromne podziękowania dla koordynatora Giełdy Doroty Życzkowskiej. Pani Doroto dzieki pani pasji, zaangażwaniu, poszukaniu sponsorów Giełda nie odbyłaby się. Serdeczne gratulacje, podziękowania. WSPANIAŁĄ OSOBOWOŚCIĄ GIEŁDY JEST WŁAŚNIE PANI, DZIĘKUJE SYMPATYCZKA GIELDY
Reklama