UWAGA!

Areszt dla domowych oprawców

Elbląg, Areszt dla domowych oprawców
fot. nadesłana

Dwie sprawy o znęcanie i dwa areszty tymczasowe dla sprawców znęcania się nad osobami najbliższymi. Taki jest bilans policyjnej i prokuratorskiej współpracy dotyczący „przemocy w czterech ścianach”. Jak pokazuje policyjna praktyka przestępstwo to znajduje swój koniec w sądzie i kończy się często wyrokiem. Aby odizolować sprawcę od ofiary stosuje się m.in. tymczasowy areszt.

Tak też było w dwóch ostatnich przypadkach. W pierwszym: 56-letni mężczyzna od listopada do grudnia tego roku wielokrotnie znęcał się nad domownikami : żoną, córką a nawet wnuczką. Mężczyzna wyganiał kobiety z mieszkania, groził pozbawieniem życia a nawet odkręceniem gazu i wysadzeniem mieszkania. Do awantur dochodziło zawsze, gdy 56-latek był pijany.
       Innym przypadkiem było znęcanie się 60-letniego Marka Ł. nad swoją żoną. Mężczyzna stosował wobec kobiety przemoc fizyczną a także wyzwiska. Był często pod wpływem alkoholu. Kobieta przerwała milczenie, gdy zaczęło dochodzić do rękoczynów. 60-latek na chwilę opamiętał się, ale po pewnym czasie zaczął grozić żonie i nakłaniać ją, aby ta wycofała oskarżenie. Zaprzepaścił tym samym swoją szansę na pozostanie na wolności.
       Zarówno wobec pierwszego jak i drugiego mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy na czas 3 miesięcy. 60-latek odpowie teraz dodatkowo za wywieranie wpływu na świadka. Za znęcanie się nad inna osobą może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
      
asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wróci chłop po trzech miesiącach, a tam z mieszkania melina, zadłużenie w opłatach, odcięta energia. Jedyne wyjście znów zrobić zadymę i z powrotem na 3 miechy do aresztu.
Reklama