UWAGA!

Autobus czerwony przez krainę moją mknie...

 Elbląg, Z powodu nierentowności kolei nadzalewowej grozi likwidacja
Z powodu nierentowności kolei nadzalewowej grozi likwidacja

Prasa nam doniosła, że dzięki bardzo doniosłym działaniom lokalnych władz samorządowych (bliżej nieokreślonych - ukrywają się zapewne w podziemiu) na linii kolei nadzalewowej kursować będą autobusy szynowe - ostatni bardzo modny wymysł europejski, spędzający sen z powiek odpowiedzialnych urzędników, zasłużonej dla Polski i potomności instytucji pn. PKP.

Wiecie - prawdę powiedziawszy nasza rzeczywistość ciągle mnie zaskakuje swoją poetyką i nieogarnionym ładunkiem wirtualnych światów. Budzę się nieraz w nocy i tak se po cichutku myślę, że te dwanaście lat nazad to chyba nic nie było - ino Adam i Ewa. Czyżby oni ten świat nierzeczywisty stworzyli? Chyba jednak nie… To zasługa innych, którzy to czynią i wydatnie się przyczynili do obecnego obrazu rzeczywistości - tak zdumiewającego swym zaskakującym tumaństwem (przyznaję, uwielbiam to słowo, ponieważ w pełni oddaje i opisuje ze wszech miar powszechne zjawisko i zarazem problem).
     Sprawa kolei nadzalewowej jest mi bardzo bliska. Wielokrotnie, wraz z grupa przyjaciół zwracałem się do wszystkich możliwych samorządów w zasięgu co najmniej 150 kilometrów, przedkładając gotowe rozwiązania tego problemu i scenariusz działań. Wszystkie nasze wizyty, prośby, propozycje pozostały bez echa. Więc skąd u diabła nagle się urodziła inicjatywa, która nigdy nie miała miejsca? Ach, ta nasza wirtualna rzeczywistość…
     
     PS. Wszystkie możliwe samorządy nadal skrzętnie wydają pozwolenia na funkcjonowanie różnej maści przewoźników, którzy nieźle łupią naszych ziomków z wschodniego wybrzeża Zalewu Wiślanego.
Aborygen Miejscowy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama