UWAGA!

Autobus rodem z filmu

 
Elbląg, Angielski autobus można było zauważyć m.in. na ul. Hetmańskiej
Angielski autobus można było zauważyć m.in. na ul. Hetmańskiej (fot. AD)

Co angielski autobus robił na elbląskich ulicach? Zabłądził? Niekoniecznie. Przez ostatnie dwa dni elblążanie mogli zauważyć ogromny, piętrowy pojazd, który kursował po mieście. Jak się okazuje to część akcji promocyjnej.

Ten nietypowy jak na nasze lokalne warunki pojazd jest częścią akcji promocyjnej jednego z elbląskich marketów położonego na Zatorzu, a do Elbląga przyjechał z Poznania. To ostatni dzień, w którym można go zauważyć na miejskich ulicach.
       – Pomysł, aby taki pojazd zakupić przyszedł podczas oglądania filmu, gdzie taki właśnie autobus się pojawił. Postawiłem sobie za punkt honoru, że będę tak długo pracował, aż będzie mnie stać na coś takiego – opowiada Karol Szkudlarek, właściciel nietypowego pojazdu. – Używany jest przede wszystkim do akcji promocyjnych, eventów, jako taki nietypowy nośnik reklamowy.
       Autobus marki Routemaster, czyli taki, jaki widoczny był w Elblągu uważany jest nie tylko za symbol Londynu, ale i całej Wielkiej Brytanii. Został zaprojektowany w 1954 r., a dwa lata później zaprezentowano go na targach w Londynie. Niemal przez 50 lat kursował w tej formie po angielskich ulicach, w 2012 r. zastąpiła go nowa, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych wersja.
      
      
s
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama