UWAGA!

Bajkowo i teatralnie

 
Elbląg, Uczestnicy warsztatów przygotują spektakl, który już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć w Światowidzie
Uczestnicy warsztatów przygotują spektakl, który już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć w Światowidzie (fot. nadesłane)

W poniedziałek, 22 sierpnia, rozpoczęły się warsztaty teatralne w ramach projektu „Bajkowy weekend dla najmłodszych". Piętnaścioro uczestników przygotuje spektakl, który już w najbliższy piątek będzie można zobaczyć w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Warsztaty są bezpłatne i organizowane w ramach projektu finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To już kolejny cykl. W lipcu, podczas tygodniowych zajęć, dzieci uczyły się lepienia z gliny oraz przygotowywały kukiełki na przedstawienie, które odegrane przez uczestników warsztatów teatralnych będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek, 26 sierpnia, o godz. 17.00 na Scenie na Piętrze w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid". Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na widowni organizatorzy przewidzieli wejściówki, które można odbierać w kasie CSE Światowid.
       Warsztaty prowadzi teatrolog, recytatorka, animator, menedżer kultury, instruktor amatorskiego ruchu artystycznego - Monika Kowalczyk.
       - W warsztatach uczestniczą dzieci w wieku 7- 10 lat. Każde z nich interesuje się teatrem, lecz większość posiada raczej małe doświadczenie w tej dziedzinie sztuki. Dla niektórych jest to pierwsze spotkanie z aktorstwem. Dlatego też dotychczasowe zajęcia polegają na ćwiczeniach warsztatowych, podczas których dzieci poznają m.in. technikę posługiwania się lalkami kukiełkowymi. Zadanie jest trudne, ale uczestnicy radzą sobie świetnie. Zajęcia opierają się głównie na zbiorze zabaw teatralnych, część z nich zostanie zaprezentowana podczas pokazu finałowego. Spektakl zostanie przygotowany na podstawie tekstów poetyckich Juliana Tuwima i Jana Brzechwy - opowiada Monika Kowalczyk.
      
       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama