UWAGA!

Basenowy test trzynastki

 Elbląg, W najbliższym czasie okaże się, czy "trzynastka" będzie zajeżdżać na basen przy ul. Moniuszki
W najbliższym czasie okaże się, czy "trzynastka" będzie zajeżdżać na basen przy ul. Moniuszki (fot. Anna Dembińska)

Niezmotoryzowani elblążanie narzekają na problem z dojazdem do Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Komunikacją miejską można dojechać pod basen jedynie tramwajem linii nr 2. Czy to się zmieni?

Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przyciąga tłumy. Z obiektu korzystają szkoły, kluby sportowe, dzieci i dorośli. Większość mieszkańców dojeżdża tutaj samochodami, a niezmotoryzowani mogą dotrzeć pod basen tramwajem nr 2. Zdaniem radnego Roberta Turleja, komunikacja z tą częścią miasta powinna być lepsza, dlatego w swojej interpelacji na ostatniej sesji Rady Miejskiej – w imieniu grupy mieszkańców – zaproponował, by pod Dolinkę zajeżdżały także autobusy nr 13. Czy to jest możliwe?
       - ZKM nie otrzymał jeszcze pełnej treści tej interpelacji, dlatego trudno w tej chwili udzielić szczegółowej odpowiedzi – poinformował nas Michał Górecki, rzecznik prasowy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Jeszcze przed otwarciem Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka", aby ułatwić dojazd do nowego obiektu, przebudowane zostały przystanki tramwajowe w pobliżu. W tym samym czasie ZKM analizował także możliwość wprowadzenia zmian poprawiających dostęp do „Dolinki" za pośrednictwem komunikacji
       miejskiej. Pod uwagę brane było dokonanie, na wybranych kursach, zmian w trasie i rozkładzie jazdy linii nr 13. Wrócimy do tego tematu i raz jeszcze przeanalizujemy taką możliwość. Jeżeli warunki techniczne (m.in. usytuowanie przystanków) i finansowe pozwolą na dokonanie takich zmian, ZKM wprowadzi je testowo na wybranych
       kursach linii nr 13. Jeżeli takie rozwiązania przyniosą oczekiwany skutek i będą cieszyły się zainteresowaniem pasażerów – ewentualne zmiany zostaną wprowadzone na stałe.
      
Anna Gawrońska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • dlaczego w tym miescie co 4 lata sa wybierane glaby bez kompetencji i te glaby piastuja stolki w ratuszu? dlaczego ci elblascy pseudourbanisci i ci pseudospecjalisci z ZKM i TE do tej pory nie pomysleli nad wykonaniem lacznika torow tramwajowych pomiedzy ul krolewiecka a plk dabka przez szeroka pilsudzkiego? jest tam tak szeroko ze az sie prosi o puszczenie tramwaju przez ta ulice i wylaczenie z niej autobusow blokujacyh i spowalniajacyh ruch
 • A gdzie jest ul. PIŁSUDZKIEGO. Chyba, że chodzi o PIŁSUDSKIEGO
 • przydało by się bo tramwaj nr 2 jezdzi bardzo rzadko może zwiększyc liczbę kursów
 • Turban, glaby? Chyba gleby.
 • Szeroko jest ale tylko na jeden tor tramwajowy :). Wiec dla tramwaju musiałby to być droga jednokierunkowa. Ale ja nie kuma do pilsudksiego mozna dojechac Autobusem, do Kosciuszki, kawalek mozna sie przejsc. Gorzej z powrotem po pływaniu mozna sie przeziebic jak jest zimno. Mozna oczywiscie wybrac rower i zupelnie po problemie :).
 • ty realista kup sobie słownik za dwa trzysta nie bądź taki przemądrzały tutaj nie zdobędziesz chwały
 • Moim zdaniem na linii autobusu nr 20 powinny być dodane 2 przystanki autobusowe: przy skrzyżowaniu z ul. Szymanowskiego (koło "Gastronomika"), drugi przy skrzyżowaniu z ul. Moniuszki (przy CRW Dolinka). W obecnej chwili na tej linii w kierunku szpitala wojewódzkiego od przystanku przy ul. 12 lutego do przystanku przy szpitalu nie ma żadnego przystanku. po drugie - trzeba zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów tej linii. Mam nadzieję, że władze o tym pomyślą.
 • Skoro radni tak bardzo martwią się tym, że ciężko dojechać na basen to niech się zainteresują też tym, że mieszkańcy osiedla Kamionka nie mają jak dojechać do szpitala. .. Zmiana trasy linii 31 została podobno wprowadzona na wniosek mieszkańców, pod kątem ułatwienia dojazdu do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Byłoby tak owszem, gdyby autobus tak jak dawniej skręcał w ul. Konopnickiej, potem w Niepodległości, a potem na rondzie w kierunku szpitala. .. No ale na tak genialne rozwiązanie to niestety nikt nie wpadł. ..
 • Dokładnie. .. Ten autobus IDEALNIE łączy centrum z okolicami szpitala, a jeździ raz na półtorej godziny :(
 • Tramwaj nr 2 faktycznie kursuje rzadko, jednak prawie pusty. ..
 • 20 kolo garow w lewo pozniej moniuszki i bylo by dobrze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Kierowca autobusu(2016-03-24)
 • Od przystanku 17- agrykola- rzut beretem. Wystarczy przejść park. Od przystanku 13 przy moniuszki- też blisko. Zróbmy przystanki dla leni- najlepiej co 200m i pod każdym domem. Ludzie, ale wy macie problemy... autobus nie podjeżdża pod sam basen. O jej. Dziwne, że w lato jak odkryty był czynny- nikt nie śmiał nawet narzekać na brak autobusu, tramwaju pod sam basen. Puknijcie się w głowę. Nie są to jakieś niebotyczne odległości, których nie można przejść. Spacer wam dobrze zrobi.
Reklama