UWAGA!

Baseny o prawie 100 procent droższe

 Elbląg, Baseny o prawie 100 procent droższe
(fot. wizualizacja UM Elbląg)

Na 15,3 mln złotych wyceniła budowę basenów przy ul. Moniuszki firma ze Starogardu Gdańskiego. To jedyny oferent, który wystartował w przetargu ogłoszonym przez władze Elbląga.

Przypomnijmy, że władze miasta szacowały koszt budowy basenów przy ul. Moniuszki na 8 mln złotych. Za tę cenę chciały zbudować trzy niecki wraz z trzema zjeżdżalniami z hamowniami, wodnym placem zabaw dla dzieci, boiskami do piłki plażowej, strefami wypoczynku z zadaszeniami, suchym placem zabaw, natryskami i drewnianymi pomostami, strefą sanitarną, przebieralniami, pomieszczeniami dla ratowników i pracowników obsługi i elektronicznym systemem obsługi klienta.

W przetargu, który został ogłoszony pod koniec lutego, wystartowała tylko jedna firma – Roka Budownictwo ze Starogardu Gdańskiego, która swoje usługi wyceniła na 15,3 mln złotych, a więc prawie 100 procent więcej niż szacowali urzędnicy. Po zbadaniu oferty przez komisję przetargową prezydent Elbląga ma dwa wyjścia – albo unieważni przetarg ze względu na różnicę w cenie ofertowej od szacunków ratusza i powtórzy całe postępowanie, albo znajdzie w budżecie dodatkowe ponad 7 mln zł. Okaże się to w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że władze miasta chciały sfinansować budowę basenów ze środków budżetowych, nie posiłkując się kredytami. - Jeśli wszystko się ułoży, to mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje elblążanie będą mogli z tego basenu korzystać – mówił kilka miesięcy temu Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama