UWAGA!

Bażantarnia idzie w Polskę

Jest piękna, tajemnicza, daje odpocząć i wyciszyć umysł, a co najważniejsze mamy ją na wyciągnięcie ręki. A teraz doczekała się odpowiedniej promocji - nowych tabliczek oznaczeniowych, filmu promującego jej walory i specjalnej mapy. Właśnie zakończył się projekt, który ma pokazać nie tylko elblążanom, ale i całej Polsce jak pięknym miejscem jest elbląska Bażantarnia. Zobacz film promujący to miejsce i zdjęcia z podsumowania całego projektu.

Wartość tego miejsca znali i doceniali zarówno przedwojenni mieszkańcy Elbląga, jak i ci, którzy zjawili się tutaj po wojnie. Dla wielu to miejsce magiczne, wielu ma tam ulubione trasy, które pokonuje w butach do biegania, na rowerze albo razem z kijami do nordic walking. To tutaj organizowane są wszelkiego rodzaju zawody, to również miejsce spotkań i spacerów.
       Bażantarnia ma wielu wielbicieli, a teraz doczekała się jeszcze większej promocji. W ramach projektu, którego głównym organizatorem jest PTTK Oddział Ziemii Elbląskiej, m.in.ustawiono nowe, drewniane słupy a na nich tabliczki, które są zbieżne z istniejącymi szlakami, pojawiła się nowa, zaktualizowana mapa (na razie będzie to 500 sztuk dostępnych m.in. w punkcie informacji turystycznej, a także na stronach internetowych partnerów) i film. Jak mówił Kamil Zimnicki z PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, koordynator całego projektu promującego Bażantarnię, to  "taka naszą wisienką na torcie".
       - To dziewięć miesięcy zdjęć i sześć godzin nagrania, z którego wybraliśmy 17 minut - mówił Zimnicki, który nie tylko nadzorował projekt, ale i napisał scenariusz filmu.
       Film ma zostać pokazany w całej Polsce, w regionalnych pracowniach krajoznawczych PTTK w Polsce, a także podczas przyszłorocznego Centralnego Zlotu Aktywu Krajoznawczego.
       Projekt dotyczący Bażantarni to również nowe wiaty  oraz wystawa zdjęć, którą będzie można oglądać do końca roku w różnych bibliotekach na terenie Elbląga.
       - To projekt maksymalnie elbląski i to właśnie jest jego wartość - dodał Zimnicki.
       Jak mówią organizatorzy to dopiero początek działań i zapowiadają kontynuację, jak się okazuje mają wsparcie władz.
       - Może nie jestem tak czynny jak państwo, ale proszę powiedzieć - gdzie ciągnie wilka? Do lasu! - żartował Jerzy Wilk, prezydent Elbląga, ale już całkiem poważnie obiecał, że będzie wspierał działania wiążące się z Bażantarnią i nie tylko. - W strategi miasta istnieje zapis, który mówi, że na stworzenie miejskiej przestrzeni parkowo-rekreacyjnej jest przewidziane 20 milionów złotych. Będziemy starali się pozyskać te środki z funduszy unijnych, bo warunki życia również są ważne.
       Projekt, którego pełna nazwa brzmi "Organizacja Imprez Cyklicznych PTTK i wzmocnienie produktu turystycznego elbląskiej Bażantarni", a jego głównym organizatorem jest PTTK Oddział Ziemii Elbląskiej, a partnerami Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, kosztował 35 tys. zł., pieniądze te  pochodzą z miejskiej kasy.
      

       Patronem medialnym projektu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bażantarnia jest piękna, tylko zapomniana przez Wladzę, parking przy muszli i Myśliwskiej, jak i całe otoczenie wraz z oświetleniem nieruszane od kilkudziesięciu lat, czy to ja mam robić, czy nie przytpadkiem pożal się Boże nasi kolejni prezydenci?
 • Bardzo dobra robota Kamil.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  JasioWędrowniczek(2014-10-11)
 • Bażantarnia niewątpliwie jest atrakcją, ale dla mieszkańców. Nawet super-hiper-mega akcje promocyjne nie przyciągną turystów do lasu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  lwiątko(2014-10-11)
 • widział kto kiedy wilka w bażantarni? tego wilka. to jak ma być zadbana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  wolfgang(2014-10-11)
 • Można napisać artykuł bez zbędnych swoich przemyśleń w temacie? MOŻNA?!?!?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  morzna(2014-10-11)
 • Witam wszystkich. Pani w filmiku o bażantarni na samym końcu mówi, że jest nazywana bieszczadami północy. Wpisałem w google 'bieszczady północy' i wyskoczyło o wszystkim, tylko nie o naszym pięknym elbląskim lesie. .swoją drogą jak to miło kiedyś elblążanie spedzali czas w bażantarni, pewnie wtedy mieli jeszcze pracę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  7
  kochameg(2014-10-11)
 • Piekne miejsce. Nic, tylko się cieszyć. Chodziłem do Bażantarni 30 lat temu z rodzicami do mysliwskiej, chodzięm 20 lat temu łowić pstrągi, chodzilem 15 lat temu melanżować, a teraz chodzę tam z żonką i córeczka wypoczywać. Mam nadzieję, że za 20 lat też tam będę spacerował. Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Bażantarni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  wielbicielElbinga(2014-10-11)
 • film reklamowy amatorski o Bażantarni 100% lepszy niż ten gniot www.youtube.com
 • Sam jesteś wapniak!
 • drodzy elblazanie. nie pozwolcie dziadom z ratusza na likwidacje bazantarni. te łotry z UM chca puscic jakas nikomu niepotrzebna obwodnice wschodnia ktora ma isc przez bazantarnie. kazdy kto ma wole niszczenia tego lasu powinien jak najszybciej zawisnac na jednym z jej drzew. POwcy chcieli budowac, na szczescie ich POgonilismy w referendum. nie pozwolmy niszczycielom elblaga na powrot do koryta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  turban(2014-10-11)
 • gratulacje! świetna robota!
 • filmik dla wolno myślacych i obserwujacych
Reklama