UWAGA!

Będą doradzać prezydentowi w sprawie architektury i urbanistyki

 Elbląg, Będą doradzać prezydentowi w sprawie architektury i urbanistyki
(fot. UM Elbląg)

Prezydent Elbląga powołał nowy skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Elblągu. To organ doradczy prezydenta, do którego powołania zobowiązują przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Kto wszedł w jej skład?

Komisja będzie opiniowała plany miejscowe, „specuchwały mieszkaniowe” i inne uchwały prezydenta skierowane bezpośrednio do komisji. W skład MKUA wchodzą:

 

Adriana RonżewskaKotyńska, przewodnicząca. Absolwentka Wydziału Architektury na Politechnice Poznańskiej oraz Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała pracując w firmach architektonicznych, realizując zarówno projekty budowlane jak i wnętrzarskie. Współpracowała z wieloma firmami, realizując projekty z zakresu aranżacji biur oraz tworzenia stoisk targowych w Polsce i za granicą. W kręgu jej zainteresowań są: sztuka w przestrzeni publicznej oraz edukacja w zakresie kształtowania otaczającej nas przestrzeni. Przez kilka lat kierowała elbląskim Centrum Sztuki Galeria EL, nadzorując nie tylko działania artystyczne, ale także rozległe prace remontowe i spontaniczne działania w odpowiedzi na pandemiczne obostrzenia (np. “antycovidowy” trawnik w kratkę, o którym wspominały media krajowe oraz m.in. BBC i LA Times).

Paulina Poręba - absolwentka Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w zakresie geodezji i szacowania nieruchomości Uniwersytetu Warmińsko - Mazurski w Olsztynie. Pracę zawodową rozpoczęła w 2000 r. w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Elblągu na stanowisku Starszego Specjalisty ,którą kontynuuję do dnia dzisiejszego. Otrzymała certyfikat „Profesjonalny urzędnik dla zrównoważonego rozwoju”, projekt realizowany w ramach Usprawnienie procesów inwestycyjno – budowlanych i planowania przestrzennego 2014-2020. W lutym 2024r. została Przewodniczącą Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddziału w Elblągu na kadencję 2024-2028.

Sławomir Mioduszewski. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Administracji oraz Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Konserwatorstwa. W Urzędzie Ochrony Zabytków pracuje od roku 2002. Od 2015 roku na stanowisku Kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Elblągu. Elblążanin od urodzenia.

Jakub Brdak. Architekt Izby Architektów RP, urodzony i wychowany w Elblągu, absolwent architektury i urbanistyki na Politechnice Gdańskiej i Uniwersytecie Technicznym Chalmers w Göteborgu, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP (w tym SARP - Koło Elbląg), od lat związany z Elblągiem życiowo i zawodowo - tu mieszka i pracuje.

Adrianna Kuzko, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama