UWAGA!

Będą nowe kolumbaria na Dębicy

 Elbląg, Będą nowe kolumbaria na Dębicy
fot. Witold Sadowski, arch. portel

Szesnaście nowych, podwójnych kolumbariów powstanie na cmentarzu Dębica. Miasto Elbląg ogłosiło właśnie zamówienie na ich budowę.

Nowe kolumbaria powstaną w kwaterze E II. Zamówienie ogłoszone przez miasto obejmuje zarówno ich budowę, jak i zagospodarowanie terenu wokół nich: ustawienie ławek, wyłożenie nawierzchni z kostki brukowej oraz nasadzenia roślin. Firmy zainteresowane realizacją zamówienia mogą składać swoje oferty do 14 maja br. tego samego dnia nastąpi również ich otwarcie. Okres realizacji zamówienia wynosi 6 miesięcy.

- Obecnie na cmentarzu Dębica jest już 26 kolumbariów, w których posadowiono 564 nisze. Aktualnie zainteresowanie pochówkiem w kolumbariach jest bardzo duże i zwiększa się ilość pochówków urnowych po kremacji. Jest to między innymi częściowo spowodowane pogrzebami covidowymi. Aktualnie koszt opłaty za niszę w kolumbarium na 20 lat to 2808 zł, plus tzw. opłata eksploatacyjna 345,60 zł– informuje Andrzej Dratwa, kierownik Administracji Cmentarzy Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Budowa nowych kolumbariów będzie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn. Rozbudowa cmentarza Dębica. Pierwsze kolumbaria na tym cmentarzu wybudowano piętnaście lat temu. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama